Stworzenie strony do wspólnego oglądania filmów/seriali

SNARX

Diamenty: 49

Hej,

znalazłem ciekawy projekt Plyr.io - mógłby ktoś mi pomóc przy instalacji i konfiguracji?
Chciałbym razem ze znajomymi na stronie obejrzeć w tym samym czasie jakiś film czy serial.
mleko64

Pochwały: 1

Diamenty: 30

Z tego co kojarzę, to biblioteka ta służy do osadzania na stronie multimediów (audio/video) z różnych źródeł (np Youtube, Viemo). Nie bardzo rozumiem wizję wspólnego oglądania w tym samym czasie filmu bądź serialu ze znajomym. Może rozwiniesz myśl?

Lubią to: SNARX
SNARX

RE: Stworzenie strony do wspólnego oglądania filmów/seriali
mleko64 pisze:
Z tego co kojarzę, to biblioteka ta służy do osadzania na stronie multimediów (audio/video) z różnych źródeł (np Youtube, Viemo). Nie bardzo rozumiem wizję wspólnego oglądania w tym samym czasie filmu bądź serialu ze znajomym. Może rozwiniesz myśl?

Tak dokładnie do tego służy, dam jeden przykład - na tej stronie jest to co chce właśnie osiągnąć - http://patiro-eu.appspot.com/ - jest wbudowany player, wchodzi 10-15 osób na stronę i każdy ogląda film w tym samym momencie, czyli jak jakaś nowa osoba wejdzie to nie będzie miała od początku, tylko od tego momentu co ma reszta (synchronizacja).

Z tego co widzę na githubie tego projektu, jest możliwość podłączenia tego playera pod streaming - "📹 Streaming - support for hls.js, Shaka and dash.js streaming playback"
mleko64

Teraz już wiem coś więcej. Czyli generalnie chcesz wykorzystać ten player, aby osadzić na stronie stream. No dobra, ale gdzie będzie źródło tego streamu? Ktoś lub coś musi stremować dany materiał, aby można go było osadzić na stronie. Sama konfiguracja tej biblioteki nie jest trudna, lecz musisz posiadać gotowy adres URL do streamu, który chcesz osadzić

SNARX

mleko64 pisze:
Teraz już wiem coś więcej. Czyli generalnie chcesz wykorzystać ten player, aby osadzić na stronie stream. No dobra, ale gdzie będzie źródło tego streamu? Ktoś lub coś musi stremować dany materiał, aby można go było osadzić na stronie. Sama konfiguracja tej biblioteki nie jest trudna, lecz musisz posiadać gotowy adres URL do streamu, który chcesz osadzić

Jedynie co mam to adres URL do filmu (z końcówką .mkv).
mleko64

No to niestety, ale to jest za mało. Sam link do filmu z rozszerzeniem mkv, nic nie da. Generalnie, aby to zadziałało potrzebny jest stream server, który będzie daną treść udostępniać (streamować) pod zadanym adresem, a później ten adres wykorzystujesz w konfiguracji Plyr-a (aby osadzić stream na stronie internetowej). Taki stream server można skonfigurować na przykład przy wykorzystaniu nginx i ffmpeg.
Reasumując w telegraficznym skrócie:
1) Trzeba być w posiadaniu serwera, na którym zostanie skonfigurowany nginx i ffmpeg, aby serwer mógł streamować treść w formacie HLS
2) Następnie należy utworzyć prostą stronę internetową na której wykorzystasz bibliotekę plyr podając jej adres streamu

Tutaj znalazłem poradnik jak skonfigurować taki prosty stream server przy pomocy właśnie nginx-a i ffmpeg:
https://docs.peer5.com/guides/setting-up-hls-live-streaming-server-using-nginx/

SNARX

mleko64 pisze:
No to niestety, ale to jest za mało. Sam link do filmu z rozszerzeniem mkv, nic nie da. Generalnie, aby to zadziałało potrzebny jest stream server, który będzie daną treść udostępniać (streamować) pod zadanym adresem, a później ten adres wykorzystujesz w konfiguracji Plyr-a (aby osadzić stream na stronie internetowej). Taki stream server można skonfigurować na przykład przy wykorzystaniu nginx i ffmpeg.
Reasumując w telegraficznym skrócie:
1) Trzeba być w posiadaniu serwera, na którym zostanie skonfigurowany nginx i ffmpeg, aby serwer mógł streamować treść w formacie HLS
2) Następnie należy utworzyć prostą stronę internetową na której wykorzystasz bibliotekę plyr podając jej adres streamu

Tutaj znalazłem poradnik jak skonfigurować taki prosty stream server przy pomocy właśnie nginx-a i ffmpeg:
https://docs.peer5.com/guides/setting-up-hls-live-streaming-server-using-nginx/

Czyli ogarniasz takie rzeczy? - masz może Discord - miałbym jeszcze parę głupich pytań odnośnie tego, a nie chce niepotrzebnie zaśmiecać forum.
mleko64

Niestety nie posiadam Discord-a. Możesz pisać na PW lub pisz tutaj w końcu forum chyba do tego służy

WkraDv2

Pochwały: 86

Ostrzeżenia: 1/3

Diamenty: 23

Nginx video js ffmpeg
Pracuje nad podobnym projektem

Dej plusa +
Nie dostaję ich z automatu
Dzięki

ar20

Może warto pomyśleć nad serwerem NAS. Można na nim umieszczać różne treści i się nimi dzielić i np. oglądać filmy na wszytskim co ma androida. Chociaż fajnie też coś zrobić samemu, pomęczyć się ale przy okazji czegoś się nauczyć lub pójść na łatwizne i zrobić zrzutkę

Time: 0,0101s  |  Queries: 9  |  Memory Usage: 1.04 MiB