JS kliknięcie na obszarze iframe

Jak w JS zasymulować kliknięcie w ramkę?
tiara

Pochwały: 34

Diamenty: 113

Cześć.

Czy w czystym javascript idzie kliknąć gdzieś w obszar iframe załadowanego na danej stronie?

Na stronie ładuję plajer z filmem z innej domeny. Player jest w iframe. I teraz potrzebuję po załadowaniu tego iframe by film zaczął się bufforować i odtwarzać. Strona źródłowa z filmem nie umożliwia automatycznego odtwarzania, przez użycie jakiegoś parametru w linku, jak to jest np. na youtube. Film wymaga kliknięcia przez użytkownika gdzieś na ekranie albo na przycisk start.
Czyli skrypt ma automatycznie kliknąć np. w środek ramki, co spowoduje automatyczne odpalenie filmu.

Idzie tak zrobić w czystym javascript?
Reklama

Diamenty: 543

Poziom konta: 30

Torrox

Pochwały: 472

Zbadaj element przycisku start. Zobacz jakie ma id/klasę. Następnie spróbuj dostać się do niego przez querySelector(). Raczej powinno się dać to ogarnąć. Nie wiem jak wygląda ten Player, więc za wiele nie pomogę.

HTML | CSS | JS | PHP | SQL | Angular | AngularJS | Photoshop

tiara

Pochwały: 34

Diamenty: 113

RE: JS kliknięcie na obszarze iframe
Torrox pisze:
...
Hmm nie dostałem żadnego powiadomienia i nie wiedziałem, że ktoś odpisał.

Nie napisałem w sumie ważnej rzeczy. Ramka jest z innej domeny. Ale już doczytałem, że jest to niemożliwe że względów bezpieczeństwa (cross-domain policy). Musiałbym stosować jakieś triki np. z embedowaniem ramki w subdomenie mojej domeny i dopiero takie coś w kolejnej ramce na mojej domenie głównej, czy jakoś tak. Za dużo kombinacji.

A jak próbowałem się dobrać do dowolnej zawartości ramki, to mi tylko zwraca undefined.

Time: 0,0206s  |  Queries: 8  |  Memory Usage: 950.29 KiB