Jaki web serwer control panel?

Torrox

Pochwały: 459

Cześć,

potrzebuję postawić na VPSie panel do zarządzania ala hostingiem dla własnych aplikacji. Potrzebuję czegoś w rodzaju cPanel, ajenti, DirectAdmin itd.

Must have to to, abym mógł na serwerze odpalić aplikacje w PHP lub w Node.js. Baza danych to dla większosci mysql, ale jest jedna co korzysta z MongoDB, więc dobrze by było, abym mógł wybrać typ bazy z poziomu panelu, ale jeśli się nie da to trudno.

No i ostatnia najważniejsza kwestia to musi być free

Za pomoc +++

HTML | CSS | JS | PHP | SQL | Angular | AngularJS | Photoshop

Reklama

Diamenty: 543

Poziom konta: 30

gregpet

Pochwały: 19

Diamenty: 74

Zobacz to:
KOD: ZAZNACZ CAŁYMusisz się zalogować lub zarejestrować, aby zobaczyć zakodowaną treść!
Kilka lat temu z tego korzystałem i naprawdę spoko ale nie wiem jak teraz
Autor postu otrzymał pochwałę!
Torrox

Re:
gregpet pisze:
Zobacz to:
KOD: ZAZNACZ CAŁYMusisz się zalogować lub zarejestrować, aby zobaczyć zakodowaną treść!
Kilka lat temu z tego korzystałem i naprawdę spoko ale nie wiem jak teraz

Niestety odpada :/ nie posiada obsługi NodeJS.

Gigusek

Pochwały: 70

Diamenty: 159

Zakładam że Heroku nie daje Ci wystarczających możliwości?

Może free tier na Google Cloud / AWS?
Alien7

Pochwały: 7

Diamenty: 22

Poziom konta: 3

Jeśli nie znajdziesz takiego panelu, to fajnym narzędziemy jest NVM do NodeJS (działa na zasadzie, że pobierasz określoną wersje Node i odpalasz serwer). A odnośnie aplikacji PHP to polecam zainstalować Apache, a PHP jako FPM zamiast moduł do Apache, ponieważ w virtual hostach możesz wtedy obsłużyć wiele różnych wersji PHP do wielu aplikacji. Chwile to trwa, aby to wszystko spiąć i skonfigurować, ale mogę ewentualnie pomóc lub podesłać proste instrukcje. Chyba, że to koniecznie musi być panel zarządzany przez przeklikanie się.
Torrox

[quote="Gigusek"]Zakładam że Heroku nie daje Ci wystarczających możliwości?

Może free tier na Google Cloud / AWS? Wolałbym mieć to postawione na własnym serwerze. Jedna z aplikacji polega na dość zasobozernym przetwarzaniu obrazów, a AWS luub Google mogliby naliczyc nieciekawy rachunek na koniec miesiąca ;p wiadomo, na pewno mają lepiej ogarnięte zarządzanie zasobami niż na takim VPSie czy innym hostingu, więc może nie wyszło by to aż tak źle.

[quote="Alien7"]Jeśli nie znajdziesz takiego panelu, to fajnym narzędziemy jest NVM do NodeJS (działa na zasadzie, że pobierasz określoną wersje Node i odpalasz serwer). A odnośnie aplikacji PHP to polecam zainstalować Apache, a PHP jako FPM zamiast moduł do Apache, ponieważ w virtual hostach możesz wtedy obsłużyć wiele różnych wersji PHP do wielu aplikacji. Chwile to trwa, aby to wszystko spiąć i skonfigurować, ale mogę ewentualnie pomóc lub podesłać proste instrukcje. Chyba, że to koniecznie musi być panel zarządzany przez przeklikanie się. Jeśli nie znajdę nic innego to tak będę musiał zrobić. Ogółem mam 7 aplikacji, 3 w PHP dość stare i obszerne (zapewne będę je przepisywać na jsa, ale nie mam czasu póki co).

Mimo wszystko jednak wolałbym paroma kliknieciami wygenerować sobie gotowe konto hostingowe, na które mógłbym wrzucać odpowiednie apki. Na chwilę obecną znalazłem tylko 3 panele co obsługują to na czym mi zależy, ale nie wyglądają za ciekawie i wsparcie społeczności nie jest w nich zbyt duże :/ albo rozważe opcje zakupu licencji na jakiś panel.

Time: 0,0103s  |  Queries: 8  |  Memory Usage: 1000.88 KiB