Tenis

Wszystko o tenisie

Wydarzenia, wyniki, relacje, komentarze
kamrat123
User
Pochwały: 38
Diamenty: 117

Post #181 Wysłany: 29 sie 2019 20:21

Błędy przestałą popełniać Osaka przy 0:3, nasza się zagotowała i jak dołożyła swoje błędy to już poleciało od 3:2 lekko :(

Majchrzak za to ma podwójne przełamanie w 5 secie :rock:

Pani Reklama
Reklama
Awatar użytkownika
Diamenty: 802
Poziom: 30

Reklama

Wysłany: Przed chwilą

Barjen
Generator
Awatar użytkownika
Pochwały: 2560
Diamenty: 25
Poziom: 6

Post #182 Wysłany: 29 sie 2019 21:03

no i jedynie Majchrzak się w singlu ostał :D

SolonJee
Super VIP
Awatar użytkownika
Pochwały: 64
Diamenty: 30
Poziom: 9

Post #183 Wysłany: 29 sie 2019 21:32

Świetnie, ten który miał odpaść najszybciej gra nadal :D
W kolejnym meczu z Dimitrovem też nie jest bez szans, kto wie :P
Dobrze że od jutra weekend to będzie można śledzić nocne meczyki.
Intel Core i7-7700 3.6GHz | MSI Gaming M5 Z270 | MSI GTX 1080 | Crucial Ballistix 16GB DDR4 | be quiet! Pure Power 600W | SSD 120GB + 240GB
Acer Nitro 5 | i5-8300H 2.30GHz | GTX 1050Ti | 8GB DDR4 | SSD 240GB + 240GB

Gigusek
User
Pochwały: 50
Diamenty: 93

Post #184 Wysłany: 01 wrz 2019 12:43

Ostatecznie Majchrzak bardzo prosto odpadł z Dimitrovem, choć w niektórych momentach coś się postawił. Bardzo pozytywnie wypadł na tym turnieju, ostatecznie :P

Mieliśmy wczoraj/w nocy kilka dobrych meczów, 5 setówka Monfilsa z Shapovalovem zdecydowanie na topie (choć udało mi się obejrzeć tylko 2.5 setów), bardzo dobry mecz Rubleva i Andreescu (jak dla mnie jedna z faworytek do tytułu). Zverev się przeciska bardzo niepewnie przez wszystkie mecze, myślę że odpadnie przy pierwszej lepszej okazji, takiej jak jutrzejszy mecz ze Schwartzmanem.
Pozytywny comeback Chunga, który miał oczywiście sporo problemów z kontuzjami. Z Nadalem nigdy nie miał wczoraj szans, ale do końca roku może wróci przynajmniej do top50, w takim tempie nie powinien mieć z tym większych problemów.

Dzisiaj same ciekawe mecze (trochę gorzej w WTA) wiec jest co oglądać. Moim faworytem są De Minaur z Dimitrovem i Djoko vs Wawrinka, ten drugi niestety w nocy. Liczę na 4-5 setówki w obu 8)

kamrat123
User
Pochwały: 38
Diamenty: 117

Post #185 Wysłany: 01 wrz 2019 15:52

Stan Wawrinka wypłaci kilka backhandów po prostej Novakowi :D
ale czy to starczy na mecz ;p będzie ciekawie

Osaka idzie na Wiliams w finale dopiero?

Federer pierwszy poważniejszy sprawdzian będzie miał z tym Goffinem, tam coś słyszałem, że niby jest pod formą od przegranego finału Wimbledon z Djokovicem, zobaczymy :)

Gigusek
User

Post #186 Wysłany: 02 wrz 2019 17:34

Ostati polak wypadł z US Open, Kubot/Melo doszli zaledwie do 3 rundy przed odpadnięciem z Mayer/Sousą, czyli półfinalistami tegorocznego Australian Open. Bardzo słaby wynik w porównaniu do zeszłorocznego finału, także czeka ich spora strata punktów.

Djokovic musiał skreczować z Wawrinką, także drabinka na górze mocno się otworzyła. Wawrinka zagra z Medvedevem, Federer z Dimitrovem i któryś z nich w finale. Myślę że Federer jest teraz do pyknięcia dla zwycięzcy Wawrinki vs Medvedev mimo że i tak będzie sporym faworytem. To byłoby coś gdyby Medvedevowi udało się dojść do finału 8)
Sam Djokovic zagra następnie w Tokyo pod koniec września, jeśli dobrze pogra do końca roku to może wyrównać rekord Samprasa - 6 zakończeń roku na 1 pozycji w rankingu.

Poza tym spore rozczarowanie De Minaurem, który nie urwał nawet seta Dimitrovowi. Wykazał się małą cierpliwością w ważnych momentach. Po stronie WTA duża niespodzianka w postaci przegranej Barty, to już drugi szlem po French Open pod rząd, który kończy bardzo wcześnie.

Dzisiaj liczę na dobry meczyk Osaki z Bencic i Zvereva ze Schwartzmanem, pozostałe mecze też spoko się prezentują.

Tak swoją drogą, Murray ostatecznie nie wygrał challengera w Mallorce. Przegrał z Matteo Violą w półfinale po tiebreaku w 3 secie, mecz trwał prawie 3 godziny. Wiadomo że za kilka tygodni zobaczymy go w Zhuhai (250) i Beijingu (500). W obu turniejach zagra oczywiście sporo topowych graczy także jest na co czekać :)

SolonJee
Super VIP
Awatar użytkownika

Post #187 Wysłany: 02 wrz 2019 19:11

Życzyłbym sobie starcia Rubleva z Nadalem :P Chyba jest na to szansa?
Potem finał Wawrinka/Medvedev - Nadal. Wydaje się, że Hiszpan ma łatwą drabinkę i chyba najpoważniejszy test będzie dziś z Chorwatem (Cilic). Chyba że Zverev jeszcze przypomni sobie jak się gra.

Osaka 0-1 w setach jak na razie :P
Intel Core i7-7700 3.6GHz | MSI Gaming M5 Z270 | MSI GTX 1080 | Crucial Ballistix 16GB DDR4 | be quiet! Pure Power 600W | SSD 120GB + 240GB

Gigusek
User

Post #188 Wysłany: 02 wrz 2019 20:03

Bencic rozegrała super mecz, oby tak dalej! 8) Vekic po długiej bitwie pokonała Goerges, wracając z seta, przełamania i piłki meczowej do tyłu.

Co do Rubleva to myślę że jest na to niemała szansa, aczkolwiek lepiej mi tam wygląda Monfils. Ktokolwiek z nich nie przejdzie to wątpię żeby Nadal miał jakiekolwiek problemy z dojściem do finału. Zverev mógłby być jedynym wyzwaniem ale tylko jeśli, tak jak napisałeś - przypomni sobie jak się gra.

Staty Zvereva na serwie są tragiczne tak swoją drogą, policzyłem sobie jeszcze przed dzisiejszym meczem 8)
- 23 gemy serwisowe, 7 podwójnych (vs Bedene)
- 22 gemy, 11 podwójnych (vs Tiafoe)
- 21 gemów, 8 podwójnych (vs Albot)
- 15 gemów, 20 podwójnych :lol: :lol: (vs Kecmanovic)
- 9 gemów, 8 podwójnych (vs Khachanov)
Czyli średnio w 60% gemach wali podwójny błąd, choć zwykle jest to więcej niż jeden na gem gdy już się zdarza. Tylko w 5 ostatnich meczach, ale przez cały rok robi takie rzeczy. Myślę że Schwartzman i tak będzie go gnoił na returnie i bez pomocy, ale jeśli spotka Nadala to automatycznie przegra mecz z tyloma podwójnymi 8)

Dodano po 5 minutach 59 sekundach:
Tak swoją drogą, Gauff/McNally dalej kontynuują świetną passę w deblach, wspominałem o nich chyba tylko w kąciku bukmacherskim.

Grają razem od juniorów i jest to dopiero ich 3 turniej. Wygrały juniorski US Open(ciekawostka: McNally wygrała również Wimbledon w parze ze Świątek), wygrały Washington kilka tygodni temu i teraz 2 mecze na US Open. Największe wrażenie robi fakt że w żadnym z 11 meczów nie przegrały nawet seta, właśnie dzisiaj myślę że może się to zmienić bo spotkają Azarenkę/Barty. Taki meczyk do spojrzenia co jakiś czas :P

Gigusek
User

Post #189 Wysłany: 04 wrz 2019 16:43

Wszystko wskazuje na pierwszy finał szlemowy dla Medvedeva. Mocno pokonał Wawrinkę, a Dimitrov wyeliminował jego największego możliwego (przed finałem) przeciwnika - Federera, co również mnie mocno zaskoczyło. Najpewniej spotka tam Nadala, nie widzę żadnej opcji. Jeśli do tego dojdzie to podejrzewam że skończy się w 3 setach. Kilka tygodni temu gdy grali w finale Montrealu, Nadal wygrał 6:3 6:0 i spodziewałbym się podobnego pogromu na US Open.

Dzisiaj fajne mecze, a przynajmniej ja jestem ciekaw wyników Bencic i Monfilsa. W nocy za to zagra Nadal ze Schwartzmanem co może być meczem dnia, niestety nie do obejrzenia dla mnie ze względu na godzinę :foch:

Jako że meczu Federera też nie widziałem to obejrzę sobie highlightsy, dla zaciekawionych jak to się stało podrzucam tutaj :)

phpBB [media]

SolonJee
Super VIP
Awatar użytkownika

Post #190 Wysłany: 13 wrz 2019 23:15

Jednak Rafa po raz 19. i coś mam wrażenie, że w przyszłym roku zrówna się z Federerem w liczbie zdobytych Szlemów (jak nie na AO to już raczej na pewno na FO).

Gigusek
User

Post #191 Wysłany: 22 wrz 2019 14:21

@SolonJee sęk w tym że Federer ma niemałe szanse na wygranie AO :P Ale również mi się wydaje że uda się Nadalowi.

Laver Cup to najlepszy turniej roku. Zawsze duża jakość meczów, wszyscy napompowani i dobra atmosfera. Aż chciałoby się tam być 8) Team World prowadzi po raz pierwszy w tej edycji i zaraz mamy Kyrgios vs Thiem, w którym Australijczyk jest sporym faworytem (wg. buków, mnie nie bardzo :P). Później Federer vs Isner i Zverev vs Raonic. Także, istnieje spora szansa że "drużyna świat" po raz pierwszy wygra ten turniej.

Ciekawi mnie jeszcze jak się sprawdzi ten nowy format Davis Cup, bo chyba będzie rozegrany w tym roku?

Z innych newsów:
- Linette doszła do finału turnieju w Seoul gdzie niestety (stety dla mojego portfela :mrgreen:) dostała duże lanie od Muchovej.
- Tsonga wszedł w świetną formę i wygrał 9 meczów pod rząd tracąc przy tym tylko 2 sety. Dzisiaj zagra w finale Metz z Bedene. Jeśli mu się uda to będzie to jego 3 tytuł (z czego 1 to challenger) w tym roku, wszystkie we Francji.
- Medvedev również kontynuuje kosmiczną formę i niszczy opozycji w St. Petersburgu. Pokonał Donskoya, Rubleva i Gerasimova bez straty seta i dzisiaj zagra w finale z Coricem. Spodziewam się takiego samego wyniku co z resztą. Wygrał 24 z ostatnich 27 meczów.

Do tego chciałbym również wspomnieć o Davidovichu Fokinie i finlandczyku Emilu Ruusuvuorim. Oglądałem Fokine w ostatnich 2 challengerach (jeden wygrany) i tak sobie myślę że może być z niego niezły koks. To trochę niespotykane by ktoś w tym wieku jeszcze nie był w top100 i miał zostać topowym graczem, ale myślę że w ciągu roku zobaczymy go w co najmniej top30.
Finlandczyk jest w podobnej sytuacji wiekowej/rankingowej. Dał się zauważyć gdy pokonał Thiema w Davis Cupie i co ciekawe, buki wycenił jego szanse na tylko 3.25 kursu, także jest to bardzo spore uznanie biorąc pod uwagę rankingi obu zawodników. Wygrał w tym roku 2 challengery (+ 1 ITF), dzisiaj zagra w finale kolejnego i ma bilans meczowy 34:12, z czego 26:3 na twardej powierzchni. Widziałem kilka jego meczów i również robi wrażenie, podejrzewam że wejdzie do top100 jeszcze w tym roku jeśli dostanie się do jakiegoś turnieju ATP.

Dodano po 12 minutach 44 sekundach:
Jednak Thiem z Fritzem zamiast Kyrgiosa. Jeszcze nie wiem dlaczego, ale tamten mecz anulowany.
To komplikuje trochę sprawy dla Team World i mocno zmniejsza ich szanse, ale kto wie. Fritz jest w niezłej formie i mimo przegranej zagrał dobry mecz z Tsitsipasem, także nie jest bez szans.

Gigusek
User

Post #192 Wysłany: 06 paź 2019 12:23

Mamy dzisiaj fajne finały.
- Barty vs Osaka, czyli pojedynek na który wielu czekało przez cały rok, bo przez sporą część roku wymieniały się miejscami 1-2 w rankingu. Póki co Barty prowadzi setem.
- Thiem vs Tsitsipas, również pierwszy ich pojedynek w tym roku. Obaj grają bardzo dobrze więc możemy spodziewać się wysokiej jakości. Start 13:30.
- Djokovic vs Millman, zakończony bo grali bardzo wcześnie. Djokovic wg. oczekiwań wygrał 2:0.

Ponadto mieliśmy i będziemy mieli dzisiaj pierwsze mecze w Szanghaju. Dla nas najbardziej interesującym może być mecz Hurkacza, którzy zmierzy się z Zhizhen Zhangiem, 22 letnim chińczykiem siedzącym duuużo niżej w rankingu. Teoretycznie darmowa przeprawa do 2 rundy, ale Hurkacz niestety radzi sobie całkiem słabo od czasu wygrania Winston-Salem i przegrał od tamtego czasu 3 mecze pod rząd. W drugiej rundzie mógłby spotkać Monfilsa lub Sonego.

Warte wspomninia, w Szanghaju z top20 nie zobaczymy Nadala, Nishikoriego, Andersona i Wawrinki.

Gigusek
User

Post #193 Wysłany: 20 paź 2019 15:46

Bardzo duże postępy Murraya od czasu jego comebacku zaowocowały pierwszym finałem od około 2.5 roku. Po swojej drodze pokonał Coppejansa, Cuevasa, Copila i Humberta. Teraz czeka go Wawrinka w finale, powinniśmy mieć świetny mecz. Start za 15 minut 8)

// inną fajną nowinką jest sytuacja Bencic, która bardzo późno dostała dziką kartę do Moskwy, a wygrała cały turniej i w rezultacie dostała się do finałów WTA :rock:

SolonJee
Super VIP
Awatar użytkownika

Post #194 Wysłany: 21 paź 2019 19:36

No Murray wrócił w wielkim stylu tylko ciekawe czy będzie w stanie rywalizować jeszcze na poziomie Wielkiego Szlema czy tylko takie 250 mu pozostaną :P

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat