Przejdź do strony

Chelsea FC

Rozmowy o the Blues
pitixpl

Pochwały: 935

Diamenty: 2

Poziom konta: 5

A Bola stated today that Alex Telles (27) does not want to renew his contract with Porto, his deal ends in 2021. Chelsea and PSG will fight for his signature.
Ostatnio Chilwell nieco zgasł w sumie.

@winiar93
pitixpl

Ciężki jest żywot fana Chelsea. Strasznie szkoda, że znowu straciliśmy punkty w wygranym meczu. Arsenal zaledwie dwa strzały na bramkę w ciągu całego meczu i oczywiście dwa gole. Eh, nie mówiąc o tym, że graliśmy w przewadze jednego zawodnika. Zmarnowana seta Tammiego i pech w końcówce, gdy musiał biegać z kontuzją. Ten drugi gol dla Arsenalu to jakaś abstrakcja, jeszcze strzelili go tak szybko. Zawsze można pocieszać się tym, że powoli CHO wraca do swojej optymalnej formy. Christensen też nieźle gra ostatnimi czasy, gdy dostaje szansę zamiast Kurta. Kovacic z Jorginho zagrali naprawdę niezłe spotkanie, uwielbiam ten duet.
Jeśli przewidywać skład na przyszły sezon to jeśli wzmocnimy kilka pozycji to może być naprawdę dobrze.
Mamy w napadzie Abrahama, na lewym skrzydle CHO, , więc brakuje tylko prawoskrzydłowego. Wydaje mi się, że w środku pola mamy komplet Jorginho, Kante, Mounta, Kovacica i do tego wraca jeszcze RLC. Jest naprawdę nieźle, zostaje tylko jeszcze obrona. James udowodnił, że nadaje się na zawodnika podstawowego, więc prawą flankę mamy obsadzoną. Na środku musimy zachować wiarę, że Christensen/Tomori albo Zouma (chociaż tu akurat mocno wątpię...) wskoczy na wyższy poziom i będzie mógł pewniakiem do pierwszego składu. Raczej nikogo nie kupimy, więc zostaje tylko lewa strona. Tutaj jest tylko Emerson, który obecnie mocno obniżył loty, więc wypadałoby kogoś w lecie kupić. Reasumując: jeśli przyszedłby Sancho i jakiś lewy obrońca + uzupełnilibyśmy lukę po Giroud to niewiele brakuje, żeby mieć naprawdę mocny skład. No, ale to wiadomo, że jeśli chcemy grać o najwżysze cele to musimy celować w takich zawodników jak właśnie Jadon.
========Abraham==============
===CHO===Mount=====Sancho (tylko wiadomo to marzenie)
======Kova/Kante====Jorginho/RLC==
==jakiś LO===Rudiger====Tomori======James/Azpi

No i przydałby się jeszcze bramkarz, ale na razie nic nie wskazuje, żebyśmy chcieli go kupić.
pitixpl

16% - Chelsea have conceded goals from 16% of shots faced this season in the Premier League; no side have conceded a higher proportion in the competition during single season since detailed shot data was collected for the first time in 2003-04. Blue.
Prawie co 5. strzał przeciwnika na bramkę kosztuje nas stratę gola. Nikt nie ma wyższego wskaźnika od nas.
master166

Pochwały: 1

Diamenty: 58

Dzban na bramce

#Paraticiout
#Sarriout

pitixpl

Wszystko wskazuje na to, że nie będziemy się wzmacniać w zimowym okienku transferowym co moim zdaniem jest słuszną decyzją. Nie było zbyt wielu możliwości wyboru do ataku (Cavani, Mertens), bo szukaliśmy tylko opcji tymczasowej, zaledwie na pół roku. Zatem ciężko znaleźć zawodnika, który chciałby się pogodzić z taką rolą. PSG chciało za dużo pieniędzy, poza tym Cavani chyba woli projekt Atletico, gdzie miałby szansę znowu grać jako podstawowy gracz, a nie robić za grzejnik w PL. Kolejna sprawa to tygodniówka Urugwajczyka - jest to blisko 360k/tygodniowo (już po odjęciu podatku), więc jakby zsumować ile kosztowałby nas jego transfer (pensja + kwota którą wołało PSG) to tak naprawdę nigdy nie miałoby to szansy powodzenia. Sprawa jest o tyle zabawna, że odkąd własciwie pamiętam to Edison w każdym okienku transferowym był do nas wciskany, serio. Teraz przynajmniej było prawdziwe zainteresowanie, a nie urojenia brytyjskich tabloidów. Przez najbliższe dwanaście godzin będziemy starali się pozyskać Mertensa z Napoli, ale szczerze wątpię, żeby udało się go przekonać do przenosin. Nawet jakby Napoli zgodziło się go sprzedać (a podobno nie chcą) to on sam może wykorzystać nasze zainteresowanie w walce o nowy kontrakt. U nas robiłby za grzejnik, tam ma szansę stać się najlepszym strzelcem w historii. Serio, jarałbym się, gdyby przyszedł, ale rozumiem dlaczego jest to takie trudne do zrealizowania. Podsumowując - nie ma transferów, bo nie było nikogo dostępnego na rynku. Potrzebujemy gościa, który mógłby przez pół roku pełnić rolę zmiennika Abrahama. Nie ma sensu teraz przepłacać za kogoś skoro w lecie można ruszyć po Dembele/Wernera. No niestety Bats jest słabym zmiennikiem, kiedyś się jeszcze łudziłem, że będzie z niego piłkarz na miarę Chelsea, ale chyba powoli pora przestać się oszukiwać. Szkoda, że wygrał rywalizację z Giroud, bo wolałbym żeby to Belg odszedł zamiast Francuza, ale tak się raczej nie stanie. Zresztą jak nikogo nie kupimy to Giroud będzie musiał zostać w Chelsea, a na brak ofert nie może narzekać.

Dodam tylko, że Giroud ma pozwolenie na to, aby odejść pod warunkiem, że Chelsea znajdzie zastępstwo (wątpliwe). Natomiast ciekawy jest fakt, że dostał zgodę odejścia do Tottenhamu czyli naszego bezpośredniego rywala o TOP4. Wiadomo, że to nie byłoby jakieś kosmiczne wzmocnienie, ale strasznie nie podoba mi się taka polityka pozwalania dołączania do naszych rywali (jak wcześniej Mata czy nawet Matic). A nie podoba mi się dlatego, że zarówno Tottenham jak i MU przenigdy nie sprzedaliby nam chociaż jednego ze swoich zawodników. Dlatego tak mnie to denerwuje.

Nie wiem winiar czy widziałeś, ale parę dni temu pojawiły się pierwsze informacje o tym, że Ziyech obok Chilwella to nasz główny cel transferowy w lecie.
pitixpl

Ruben Loftus-Cheek zagrał dzisiaj 60 minut w rezerwach. Po prawie 9-miesięcznej przerwie.
pitixpl

Dodam tylko, że RLC nabawił się tej paskudnej kontuzji w meczu o nic, na jakimś kartoflanym boisku w USA. Pewien włoski taktyk nie chciał mu dać szansy gry w PL, ale wystawił go w jakimś gównosparingu, który musieliśmy zagrać. No, ale szczęście ten debil jest teraz problemem Juventusu, a nie naszym.
STREP5ILS

Pochwały: 8

Diamenty: 17

Poziom konta: 3

Pismaki coś piszą, że na Stamford Bridge zawita w bramce André Onana.

DW : ar3k93

pitixpl

I to nawet nie jest pierwsze takie info tylko już wcześniej dziennikarze, którzy na co dzień zajmują się Chelsea informowali, że Onana chciałby do nas dołączyć... Dla mnie to jest zbyt piękne (nazwiska, które z nami łączą) - Sancho, Dembele/Werner, Onana, Ziyech... Coś niesamowitego, jeszcze okno w PL przedłużyli do końca sierpnia, więc Marina będzie miała więcej czasu na wysyłanie ofert. No, ale zbyt wiele widziałem, żeby móc już się cieszyć.

Podobno Lampard chce zawodników, których wcześniej miał szansę oglądać na żywo i zrobili na nim wrażenie (jak chociażby dwójka graczy z Ajaxu) czy Chilwell.

pitixpl

Ruben już trenuje z pierwszym składem.
Spoiler

winiar93

Pochwały: 80

Diamenty: 139

Tymczasem Ziyech klepnięty, tylko jakaś katastrofa mogłaby anulować jego transfer do Chelsea.

pitixpl pisze:
Onana chciałby do nas dołączyć
To jest prawda, sam zawodnik preferuje przeprowadzkę do Premier League, a chyba nikt tak jak my może nie potrzebować latem bramkarza. W dodatku zrobiliśmy już jeden biznes z Ajaxem, nic nie stoi na przeszkodzie żeby dopiąć kolejny.

pitixpl pisze:
Sancho, Dembele/Werner, Onana, Ziyech
Chciałbym napisać coś w stylu "na pewno wszystkich nie kupimy, ogarnij się", ALE W SUMIE... no ok, nie będzie tej dwójki, między którą stawiasz krechę, to jest dubel zwykły, obaj nie przyjdą, no ale pozostali są opcjami jak najbardziej realnymi. Z klubu latem odejdzie Pedro i Giroud, gdyby jeszcze pożegnać Williana to tym bardziej widzę miejsce dla Sancho. Poza tym w kontekście transferu Ziyecha pisano też, że Lampard będzie chciał go ustawiać na środku (dziesiątka, podwieszony napastnik), a co za tym idzie - etat na skrzydle może pozostawać wolny. Na pewno przyjdzie typowy napastnik, tutaj nie mam swojego faworyta szczerze mówiąc. W sumie na skrzydło zostaje tylko ten Sancho, bo Richarlisona Everton po prostu nie puści, nie wierzę w to.

Swoją drogą zapaliła się we mnie nowa nadzieja. Przespaliśmy zimowe okienko, ale w sumie czy ktoś w styczniu naprawdę zaszalał? No nikt, nie było żadnego dużego transferu. Dlatego też jestem skłonny wierzyć, że Chelsea wcale nie była taka bierna w swoich działaniach, tylko po prostu celowała na tyle wysoko, że te transfery nie mogły dojść do skutku w połowie sezonu. Może jednak skończyło się szukanie tanich zamienników, alternatyw na tu i teraz? Nie wiem, jakoś zaczyna mi się kleić taki scenariusz i z tego też powodu wierzę w fajne wzmocnienia latem. Oczywiście nie mam nic przeciwko żeby finalizować je w trakcie sezonu, tak jak miało to miejsce w przypadku Hakima. To nawet dużo lepsze, bo po sezonie na łowy ruszą wszyscy, a warto byłoby ubiec konkurencję i zaklepać tych, na których najbardziej nam zależy.
pitixpl

Oficjalnie!
KOD: ZAZNACZ CAŁYMusisz się zalogować lub zarejestrować, aby zobaczyć zakodowaną treść!
Jaranko Wreszcie przychodzi lewonożny piłkarz, którzy potrafi grać na prawej stronie. Moim zdaniem te 40 mln euro to zwykła kradzież patrząc na to co prezentował przez ostatnie dwa sezony.

winiar93 pisze:
Chciałbym napisać coś w stylu "na pewno wszystkich nie kupimy, ogarnij się", ALE W SUMIE...
Jeśli policzymy ile mamy pieniędzy do wydania to wcale nie jest jakieś nierealne:
transfer Hazarda i Moraty
pieniądze z praw TV i hajs z LM
+ nikogo nie kupiliśmy w poprzednich dwóch oknach (oprócz Kovy)

Stać na wszystkich tych graczy, ale raczej wiadomo co wybierze Werner mając do wyboru ofertę od nas i Liverpoolu. Poza tym Ziyech gra na tej samej pozycji co Sancho, więc nie zdziwiłbym się, gdyby to byla po prostu alternatywa Anglika chociaż wiadomo chciałbym, żebyśmy o niego powalczyli. Zwłaszcza, że Liverpool raczej nie chce wydawać tyle siana na jednego grajka:
KOD: ZAZNACZ CAŁYMusisz się zalogować lub zarejestrować, aby zobaczyć zakodowaną treść!

winiar93 pisze:
Przespaliśmy zimowe okienko
Sam wielokrotnie pisałeś, że nie ma sensu wydawać pieniędzy na półśrodki. Ja tam się cieszę, że nikogo nie kupiliśmy. Wreszcie zmądrzeliśmy.
winiar93

pitixpl pisze:
Poza tym Ziyech gra na tej samej pozycji co Sancho, więc nie zdziwiłbym się, gdyby to byla po prostu alternatywa Anglika
I tak, i nie, bo Ziyech może na spokojnie grać w środku. Zresztą widziałem także informację, że Chelsea nie wypada z gry o Sancho, bo jak to ujęli - nie wykluczają się wzajemnie obaj Panowie. Także spokojnie. Zresztą, pisałem o odejściu Pedro i Williana, a to oznaczałoby miejsca dla dwójki nowych graczy.

pitixpl pisze:
Sam wielokrotnie pisałeś, że nie ma sensu wydawać pieniędzy na półśrodki. Ja tam się cieszę, że nikogo nie kupiliśmy. Wreszcie zmądrzeliśmy.
Pisałem i podtrzymuję to. Po prostu doszedłem do wniosku, że chyba zimą nie dało się kupić nikogo, z kogo bylibyśmy naprawdę zadowoleni. Więc summa summarum lepiej było przespać okienko i stawiać jakość nad ilością. Teraz tylko trzeba jakoś dograć sezon. Oby Ruben dość szybko wskoczył na właściwe dla siebie tory, będzie potrzebne jego wsparcie w decydującej części rozgrywek.
pitixpl

A co sądzisz o Jeremim Boga? Całkiem dobrze radzi sobie we Włoszech, mamy chyba klauzulę wykupu w wysokości kilkunastu mln (12-14), więc byłaby to dosyć ciekawa inwestycja.

Może Williana uda się jakoś pozbyć przez to, że on chce kontrakt dwuletni, a wiadomo jaką mamy politykę w stosunku do graczy po 30tce. No i może się przestraszy konkurencji w składzie. Najlepiej jakby odszedł za friko do Barcelony ( ).

Musimy się jeszcze pozbyć tego szrotu w postaci Batsa, Alonso i OBY Barkleya. Może uda się też spieniężyć tych wariatów na wypożyczeniach (Zappa, Baka, Baba, Kenedy). Zawsze coś tam wpadnie. Pijwody raczej nikt normalny nie kupi niestety.
winiar93

Boga może i jest niezły, ale my już mamy wystarczająco dużo niezłych w składzie. Tutaj potrzeba konkretów, a takim transferem zabralibyśmy sobie pole manewru w kontekście zakupu skrzydłowego typu Sancho. Także jestem na nie, on nie podniesie poziomu gry Chelsea.

Z samych wypożyczeń dałoby się spokojnie uzbierać 60-70mln, ale nikt na to nie wpadnie, nadal będziemy wypożyczać na prawo i lewo, kompletnie bez celu.
No ale przyjdzie jakiś lewy obrońca latem, jestem tego wręcz pewny, więc z Alonso się raczej pożegnamy. Kto wie, być może jeleniem okaże się Atletico, które wyrażało już zainteresowanie tym graczem. Barkley, Pijwoda czy Bats to raczej będzie transfer wewnątrz ligi, o ile wgl będzie. No ale Frank głupi nie jest, nie będzie trzymał graczy, z których nie korzysta.
Czekamy do lata, tymczasem teraz trzeba się cieszyć Hakimem.
pitixpl

Hahaha jak już jesteśmy przy skrzydłowych to trzeba pamiętać, że przecież jeszcze w kolejce do gry jest Musonda. Ja tam mam jakiś sentyment do niektórych grajków takich jak właśnie Boga czy Ake. Szkoda trochę, że trafiliśmy na Franka tak późno, bo może udałoby się znaleźć więcej perełek w akademii.

Alonso był bliski przenosin do Atletico w lecie, ale chyba cena ich odstraszyła. Już wtedy wydali mnóstwo hajsu (Felix, Morata), a wiadomo jak Marina - chciała odzyskać to co w niego zainwestowaliśmy. Nie zdziwię się jak zapłacą za niego koło 25 mln, ale to szczera prawda, że trzeba liczyć na typowego jelenia, który się nabierze na jego umiejętności. Może Inter? Idealnie by tam pasował, ale z drugiej strony jeśli prowadziliby negocjacje podobnie jak z Giroud to nie ma sensu nawet zaczynać tematu z nimi.

A jak tam nastroje przed LM? Ja już się nie mogę doczekać, tak długo nas nie było w playoffach LM, że aż człowiek tęskni za tymi emocjami. Oby tylko jeszcze wcześniej udało się wygrać z MU, a w tym sezonie kompletnie nam nie leżą. Grają taką kupę, a i tak tracimy z nimi punkty. Boję się, że ugrają jakiś remis na fuksie i będzie głupia strata pkt.

winiar93

Nie no, co do takich wyrzutków to mi bardziej chodzi po głowie nazwisko van Ginkel. Gościu jest niestety ze szkła, ale swego czasu miał porządny sezon w PSV (chyba nawet opaskę kapitana dzierżył), a później znów przytrafił mu się jakiś uraz i lipa.

pitixpl pisze:
Nie zdziwię się jak zapłacą za niego koło 25 mln, ale to szczera prawda, że trzeba liczyć na typowego jelenia, który się nabierze na jego umiejętności. Może Inter? Idealnie by tam pasował, ale z drugiej strony jeśli prowadziliby negocjacje podobnie jak z Giroud to nie ma sensu nawet zaczynać tematu z nimi.

Inter z tego co wiem wziął od nas Mosesa i jest tam wpisany wykup za 10mln, chyba nawet obowiązkowy, ale ręki sobie uciąć nie dam. Alonso chyba jednak bardziej Atletico, choć Interu ze względu na osobę Conte na pewno wykluczyć nie można. Ekipa z Madrytu latem już chyba tyle kasy nie wyda, więc taki perspektywiczny lewy obrońca za tak okazyjną cenę (XD) to jest biznes do zrobienia jak najbardziej.

pitixpl pisze:
A jak tam nastroje przed LM? Ja już się nie mogę doczekać, tak długo nas nie było w playoffach LM, że aż człowiek tęskni za tymi emocjami. Oby tylko jeszcze wcześniej udało się wygrać z MU, a w tym sezonie kompletnie nam nie leżą. Grają taką kupę, a i tak tracimy z nimi punkty. Boję się, że ugrają jakiś remis na fuksie i będzie głupia strata pkt.

Na razie o tym nie myślę. Już wcześniej pisałem, że będzie ciężko coś ugrać z Bayernem, to jest jednak lepszy aktualnie zespół od nas i to wyraźnie.
Co do United to wiesz jak jest, to jest jeden z tych zespołów, które jednak na starcia z czołowymi ekipami znajdują jakąś ukrytą motywację i potrafią dać dobry mecz. Zresztą i my miewamy takie mecze, choćby wrześniowy z Liverpoolem na SB. Także jakoś nie będę w szoku jeśli podzielimy się punktami z Diabłami, bo mimo wszystko wynika to trochę z prestiżu spotkania czy też historii. United jakie by nie było, nieważne ile razy da się ugryźć Brightonowi czy Wolves, to jednak z Chelsea, Tottenham czy City tanio skóry nie sprzeda i tak to już z nimi jest.
pitixpl

winiar93 pisze:
Nie no, co do takich wyrzutków to mi bardziej chodzi po głowie nazwisko van Ginkel. Gościu jest niestety ze szkła, ale swego czasu miał porządny sezon w PSV (chyba nawet opaskę kapitana dzierżył), a później znów przytrafił mu się jakiś uraz i lipa.
Jego też bym dodał do swojej listy. Gość od początku swojej kariery w tym klubie miał pecha. Już chyba w drugim meczu w naszych barwach nabawił się jakieś paskudnej kontuzji, która wykluczyła go z gry do końca sezonu. Potem poleciał na wypożyczenie, jedno, drugie, a wiadomo jak to u nas jest... W połowie przypadków ci gracze prawie w ogóle nie grają. Mi go było najbardziej szkoda w momencie jak brakowało nam właśnie środkowego pomocnika i Jose katował to ustawienie z niezbyt lubianym przez Ciebie Oscarem... Też wierzyłem, że coś z niego będzie, ale tak jak napisałeś kontuzje go zniszczyły.

winiar93

Tymczasem Chelsea usunęła klauzulę wykupu Bogi z Sassuolo i tym samym zezwala na prowadzenie negocjacji włoskiego klubu z innymi chętnymi. Sancho pozostaje priorytetem na lato jeśli chodzi o obsadzenie skrzydła.
pitixpl

Atalanta wykupi Pasalica. Uzbiera się trochę funduszy.
Przejdź do strony

Time: 0,0498s  |  Queries: 8  |  Memory Usage: 2.40 MiB