Przejdź do strony

Przymocowanie półki do biurka bez użycia wkrętów.

jozeklp

Pochwały: 2

Diamenty: 1

no miał byc wzmacniacz audio ale sie ciapnąłem z lekka Pozdrowionka i niech tasma trzyma wieki.
reskin

Pochwały: 572

Diamenty: 120

jozeklp pisze:
niech tasma trzyma wieki.
Na prawdę, szczerze tego życzę, choć z doświadczenia... obym się mylił.

Lubią to: andyxx

POZDRAWIAM

andyxx

Pochwały: 26

Ja bym chyba się stresował takim rozwiązaniem co by się wyraźnie odbijało na komforcie pracy przy kompie
i niech trzyma na wieki.

sabaru

Pochwały: 50

Diamenty: 1

RE: Przymocowanie półki do biurka bez użycia wkrętów.
Jednak pomysł się nie sprawdził. Drukarka posiedziała jeszcze kilka dni i tak patrze przed wczoraj coś zaczyna się odlepiać. Przeniosłem ją w inne miejsce i położyłem nie wielki ciężarek na to. Na następny dzień słyszę huk jakby coś spadło a tam patrzę i jeden kątownik leży na ziemi. Choć może było coś źle przyklejone bo drugi się dalej mocno trzyma ale chyba trzeba coś innego wymyślić.
stens1950

Pochwały: 5

andyxx

Dokładnie ... kup albo zrób mini szafkę tylko pod drukarkę. Drugi sposób pozwoli dobrać kolor płyty i okleiny polecam np.Castoramę. dotną i okleją a Ty skręcisz 4-6 konfirmatami i już.
lub kup małą "low budget" szafkę i problem do zapomnienia

@Monkey90 a kto powiedział, że ma być prościej?
Monkey90

Pochwały: 1

Diamenty: 19

A nie prościej tam jakiś taboret postawić czy jakąś małą półkę kupić i na nią drukarkę?
abonentka

Pochwały: 197

Diamenty: 2

Nie na temat.

Znam lustro w łazience przymocowane na dwa takie paski już od 20 lat

A.
andyxx

Ale lustro przylepione na styk ze ścianą lub gładkimi płytkami ma trochę inny rozkład sił niż piękna dźwignia, która powstała z drukarki :-)
Ale Ty o tym wiesz
Sake

Pochwały: 10

Diamenty: 0

Byc moze przed przyklejeniem powierzchnie nie byly dosc dobrze odtluszczone i dlatego jedna strona odpadła.

GDY ZOSTAWISZ SWOJE EGO
I SWOJE ŻĄDZE,
CAŁY ŚWIAT STANIE SIĘ TWOJĄ WŁASNOŚCIĄ
- OSENSEI MORIHEI UESHIBA

reskin

Pochwały: 572

Diamenty: 120

andyxx pisze:
inny rozkład sił niż piękna dźwignia, która powstała z drukarki :-)
No właśnie , ale rozkład sił i działanie dźwigni można wykorzystać na naszą korzyść i drukarka niejako sama się będzie podtrzymywać z pomocą tejże dźwigni bez śrub w biurku, ale Kolega sabaru nie chce się pochylić nad takim rozwiązaniem. Być może pozornie zbyt wiele zachodu...?

POZDRAWIAM

Sake

Pochwały: 10

Diamenty: 0

RE: Przymocowanie półki do biurka bez użycia wkrętów.
reskin pisze:
Rozumiem, że przede wszystkim zależy Ci by nie kaleczyć biurka.
Otóż wystarczy odpowiednio wygiąć stelaż obejmujący pionową podstawę biurka (nogę) z odpowiednio grubego pręta, lub pospawać z cienkich kształtowników, wszystko wykonać starannie, polakierować i w ogóle nie naruszysz struktury biurka a półka na drukarkę będzie stabilna.
Dodatkowo będziesz miał możliwość dodania kolejnych półeczek np. od wewnętrznej strony biurka pod blatem, ale z zewnętrznej też.
Aaa... z taśmami klejącymi bym nie ryzykował. Zależnie od warunków zewnętrznych, temperatura, wilgotność potrafią puścić nawet po roku, dwóch. Doświadczyłem i co gorsza to była półka szklana docinana skomplikowanym kształtem (obłości) na wymiar - zabolało.

Ten pomys jest bardzo dobry chociaż pracochlonny , ja bym jeszcze rozważył wykonanie półki wolno stojacej obok biurka , dodatkowo bedzie możliwość zaplanowania kolejnej półki na papier do drukarki. Przy rozwiazaniu z konstrukcją stalowa też taka opcja istnieje kwestia wyboru .

GDY ZOSTAWISZ SWOJE EGO
I SWOJE ŻĄDZE,
CAŁY ŚWIAT STANIE SIĘ TWOJĄ WŁASNOŚCIĄ
- OSENSEI MORIHEI UESHIBA

Przejdź do strony

Time: 0,0130s  |  Queries: 8  |  Memory Usage: 1.11 MiB