Organizacja eventu a prawo

Masz jakiś problem lub pytanie? Pisz! Spróbujemy pomóc
Saczuk
VIP
Awatar użytkownika
Pochwały: 33
Diamenty: 10
Poziom: 8

Organizacja eventu a prawo

Post #1 Wysłany: 17 kwie 2019 12:52

Witam, mam pytanie otóż organizuje takie zawody miastowe, zrobiłem wydarzenie na FB i już bierze udział 80 osób, planuje tam zrobić nagrody dla zwycięzców, jakiś poczęstunek itp. Tylko kwestia prawna bo ktoś mi gadał że powyżej 30 osób trzeba to zgłosić bo policja zawinie. Nie mam tego nagłośnione czy coś więc nie wiem jak to jest. Bo jakby policja była to byśmy powiedzieli że tylko trenujemy. Jak to wygląda?
Pomagam z treningami z własną masą ciała PW
sport-f33/trening-z-wlasna-masa-ciala-t110587.html

Pani Reklama
Reklama
Awatar użytkownika
Diamenty: 802
Poziom: 30

Reklama
Bobek
Super VIP
Awatar użytkownika
Pochwały: 160
Diamenty: 115
Poziom: 11

Post #2 Wysłany: 17 kwie 2019 13:38

Impreza masową nie jest

§ impreza sportu powszechnego o charakterze rekreacji ruchowej, ogólnodostępnym i nieodpłatnym, organizowana na terenie otwartym,

Masowa impreza sportowa to impreza masowa mająca na celu współzawodnictwo sportowe lub popularyzowanie kultury fizycznej, organizowana na:

a) stadionie lub w innym obiekcie niebędącym budynkiem, na którym liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób, ustalona zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej, wynosi nie mniej niż 1.000, a w przypadku hali sportowej lub innego budynku umożliwiającego przeprowadzenie imprezy masowej – nie mniej niż 300;
b) terenie umożliwiającym przeprowadzenie imprezy masowej, na którym liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób wynosi nie mniej niż 1.000. Według ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. Nr 62, poz. 504).

Dodano po 23 sekundach:
@Saczuk

Autor postu otrzymał pochwałę

Skorzystaj z dzisiejszych promocji!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat