Netflix a NordVPN

wykrywanie vpn-a
ShodanVpower

Diamenty: 14

Siema. Mam zainstalowanego Norda łączę się z Polskimi serwerami by obejrzeć coś na NF. Po zalogowaniu jako lokalizacje wskazuje mi USA (a obecnie przebywam w Niemczech)
Ma ktoś jakieś rady? Bądź numer Polskiego serwera który nie jest wykrywany przez Netflixa?

Chcę obejrzeć Przyjaciół
abonentka

Pochwały: 265

Diamenty: 7

@ShodanVpower Serwisy VPN mają (w miarę) stałe adresy wyjściowe, a sprawdzenie właściciela adresu IP bezpośrednio podaje, że jest to NordVPN, Opera Software, itd.

Jeśli serwisowi (np. Netflix) się chce, to łatwo sprawdzi i wyfiltruje.

Ponadto serwisy VPN mają bardzo dużo użytkowników. W efekcie na każdy adres końcowy w danym kraju (np. Polsce) w najlepszym przypadku przypada kilku chętnych (np. do oglądania Neflixa) i to też od razu widać. (Wprawdzie z jednego domu też może kilka osób oglądać, ale wtedy z jednej subskrypcji, a nie każdy oglądający z innej... Itd.)

Jeśli serwisowi (np. Netflix) się chce, to łatwo sprawdzi i wyfiltruje.

W dodatku jeśli się serwisowi chce, to są bardzo wyrafinowane sposoby sprawdzania kraju użytkownika. I o niektórych tutaj na forum niedawno było pisane. Serwisy VPN bardzo dobrze się sprzedają, ale VPN nie gwarantuje udawania, że się jest gdzieś indziej niż się jest. Typowy serwis VPN nie gwarantuje też prywatności, ale to już inna bajka...

Oczywiście nie mam zielonego pojęcia, które adresy w tym momencie Netflix blokuje z popularnych serwisów VPN. Lecz to, że teraz nie blokuje nie znaczy iż nie będzie blokował.

@ShodanVpower A tak w ogóle, to serial Friends (Przyjaciele) najlepiej pobrać niż się męczyć z oglądaniem na żywo przez VPN. Zapytaj w dziale Prośby o to skąd możesz pobrać odcinki lub sezony, które Ciebie interesują. VPN nie będzie Ci potrzebny.

A.

ShodanVpower

Diamenty: 14

Tak, wiem jak to działa i wygląda.
Ponoć nie wszystkie serwery są na czarnej liście także liczyłem że ktoś może ma informacje które.

Najciekawsze jest to że zamiast Polski, pokazuje mi dostęp do lokalizacji USA. I mam całą tamtejszą bibliotekę.

Co do pobrania.
Przez netflixa zrobiłem się cholernie wygodny. Bo właściwie jest to mega wygodna opcja na oglądanie seriali itd.
Jeśli nie znajdę wyjścia żeby obejrzeć to enty raz online, wtedy pobiorę.

No ale w DE ta opcja jest dosyć nie bezpieczna.
abonentka

Pochwały: 265

Diamenty: 7

RE: Netflix a NordVPN
Tak, wiem jak to działa i wygląda.
Ponoć nie wszystkie serwery są na czarnej liście także liczyłem że ktoś może ma informacje które.

Najciekawsze jest to że zamiast Polski, pokazuje mi dostęp do lokalizacji USA. I mam całą tamtejszą bibliotekę.

Co do pobrania.
Przez netflixa zrobiłem się cholernie wygodny. Bo właściwie jest to mega wygodna opcja na oglądanie seriali itd.
Jeśli nie znajdę wyjścia żeby obejrzeć to enty raz online, wtedy pobiorę.

No ale w DE ta opcja jest dosyć nie bezpieczna.
@ShodanVpower Aha, to jednak VPN Ci się jednak przyda! - A.
Vieslav

Pochwały: 34

Poziom konta: 30

Nord VPN nie wspiera polskiego Netflixa.
Możesz tylko z następujących krajów oglądać NF.
USA, Canada, Germany, the United Kingdom, France, Italy, Japan, Australia, the Netherlands and Spain.

@ShodanVpower

Time: 0,0052s  |  Queries: 8  |  Memory Usage: 984.23 KiB