Czy Andrzej Duda wygra wybory w roku 2020?

Rozmowy na temat bieżących wydarzeń w Polsce i na świecie

Czy Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie w roku 2020?

Tak
31
60%
Nie
21
40%

Liczba głosów: 52

chdor
Super user
Pochwały: 39
Ostrzeżenia: 2/3
Diamenty: 39

Post #101 Wysłany: 07 lis 2019 20:05

Podważ choć jeden argument. Udowodnij że nie mordował niewinnych ludzi. Rozumiem że jak się szerzy komunistyczne bzdury to internet jest świetny ale jak ktoś próbuje podważać te kłamstwa to internet nie nadaje się do niczego? Ty chyba już od dawna sam nie wierzysz w to co piszesz :wtf:

O bolku też są książki. Nawet tusk będzie miał własną. Kwaśniewski chyba też ma. Komoruski również. I co z tego? Kłamstwa i mity spisane na zamówienie. W tych czasach przesycone określoną ideologią książki to trucizna i tylko w necie można zweryfikować pewne rzeczy więc nie rżnij głupa.

Jak to jest że setki znanych i uznanych historyków i badaczy przeszłości (nie lewicowych) mają określone zdanie i podpisują się pod nim w necie a ty to przekreślasz jednym ruchem bo jest książka w której stoi inaczej o guevarze? Pokaż tytuły tych książek, nazwiska, bibliografię, cytaty na obronę swoich racji - sprawdzimy kto za tym stoi i dlaczego i jakie jeszcze mądrości popełnił w życiu. Komuchy robią wszystko żeby ośmieszyć prawdziwe wartości i bohaterów a w to miejsce pchać pseudo bohaterów i zwykłych wałkarzy. To jest stara jak świat strategia lewicy bo w ten sposób niszczy się młodych ludzi i wyrastają z nich wraki moralne.
Szacuje się, że łączna liczba ofiar Ernesta Che Guevary (zakatowanych, zamordowanych osobiście lub na jego bezpośrednie polecenie) wynosi około 1700 osób. Część osób noszących gadżety z podobizną Che Guevary dalej uważa go za "symbol romantycznego rewolucjonisty".
Także to nie ja tobie mam coś udowodnić tylko ty mnie bo szukam i szukam i coś nie mogę znaleźć niczego pozytywnego o tym typie. To chyba jakiś światowy spisek skoro to taki miły gość?

Obrazek

Rozumiem że Fidel Castro to też bohater wg ciebie? No to mamy już guevarę, castro, stolzmana. Kto jeszcze?

Dodano po 7 minutach 33 sekundach:
Dotarłem do jednej z twoich czytanek wartych więcej niż cały internet (niestety przez internet więc nie wiem czy moje poszukiwania są coś warte ale trudno zaryzykuję). Jest to książka "Mój Che. Bardzo intymnie" autorstwa Aleidy March. Drugiej żony guevary z którą miał 4 dzieci. Z całą pewnością jest to obiektywna prawda. Człowieku ośmieszyłeś się tak bardzo że nie dziwi mnie już twoje milczenie i brak odpowiedzi na podane argumenty. Brzydzę się że w ogóle zacząłem rozmowę z tobą.

Pani Reklama
Reklama
Awatar użytkownika
Diamenty: 802
Poziom: 30

Reklama

Wysłany: Przed chwilą

CheGuevara
User
Awatar użytkownika
Pochwały: 3
Diamenty: 199

Post #102 Wysłany: 07 lis 2019 20:29

chdor pisze: W tych czasach przesycone określoną ideologią książki to trucizna i tylko w necie można zweryfikować pewne rzeczy

Nie wiem czy śmiać się czy płakać :facepalm: Internet jako wyrocznia dobra i zła. Ciekawa koncepcja. Powiedz mi proszę kiedy książki nie były przesycone ideologią? W czasach PRL-u? :lol:
chdor pisze:Jak to jest że setki znanych i uznanych historyków i badaczy przeszłości (nie lewicowych) mają określone zdanie i podpisują się pod nim w necie a ty to przekreślasz jednym ruchem bo jest książka w której stoi inaczej o guevarze? Pokaż tytuły tych książek, nazwiska, bibliografię, cytaty na obronę swoich racji - sprawdzimy kto za tym stoi i dlaczego i jakie jeszcze mądrości popełnił w życiu.

Pokaż mi te setki znanych historyków. Przypuszczam, że nawet 10-ciu nie wymienisz.

Książki o Che Guevarze z bibliografią? Proszę bardzo:
Che Guevara - misjonarz rewolucji - Ryszard Kania
Che Guevara - Andrew Sinclair
Kongo 1965 - Roman Warszewski
Che Guevara - Jon Lee Anderson
Che Guevara and the Latin American Revolution - Manuel Piñeiro Losada

To takie podstawowe pozycje

Dodano po 3 minutach 12 sekundach:
chdor pisze:"Mój Che. Bardzo intymnie" autorstwa Aleidy March

Przeczytałem tą książkę.
Bardzo ciekawa pod kątem życia prywatnego Guevary.

chdor
Super user

Post #103 Wysłany: 07 lis 2019 20:33

Wszystko co było do napisania już napisałem. Nie potrafiłeś odpowiedzieć na żaden argument np ten o Castro który byle kogo raczej nie zatrudniał na stanowisku więziennego kapo. Czy w twoich czytankach jest o tym mowa? I co mnie obchodzi prywatne życie tego zbrodniarza? Tyle samo warte co prywatne życie hitlera mniej więcej. Jak można twierdzić że zna się prawdę historyczną na podstawie bajeczek jego żony? Która podobnie jak żony i dzieci ssmanów nic nie wiedziała albo nie chciała wiedzieć.

CheGuevara
User
Awatar użytkownika

Post #104 Wysłany: 07 lis 2019 20:37

chdor pisze:I co mnie obchodzi prywatne życie tego zbrodniarza?

Sam przytoczyłeś ksiażkę o jego prywatnym życiu. Szach Mat.

Zadziwiają mnie ludzie, który uparcie próbują pokazać swoja wiedzę na dany temat a nie przeczytali ani jednej książki związanej z dyskutowaną kwestią. Widzę, ze działasz tak jak większość polskiego społeczeństwa nie wiem to się wypowiem i na dodatek krytycznie bo przecież tylko ja mam rację... Brawo ty :like:

To jak to w końcu jest z tymi książkami przesyconymi ideologią?
Ostatnio zmieniony 07 lis 2019 20:39 przez CheGuevara, łącznie zmieniany 1 raz.

chdor
Super user

Post #105 Wysłany: 07 lis 2019 20:38

Szach mata to ty masz już dawno. Przytoczyłem książkę jako przykład lewicowych czytanek dla idiotów i dobrze o tym wiesz. Jeszcze raz zapytam dlaczego masz problem z odpowiadaniem na pytania? Co z więzieniem Castro? Co z zabijaniem dzieci? Co z 1700 ofiarami tego psychopaty? Co z listem do ojca gdzie chwalił się że lubi zabijać? Kleisz głupa kolejny raz i tyle jesteś wart. Jak odpowiesz przekonująco na moje pytania to ja ci mogę ew odpowiedzieć na twoje głupoty bo do tej pory to tradycyjnie skaczesz z kwiatka na kwiatek i udajesz że nie widzisz co się pisze do ciebie ale jak co do czego to ja mam się tłumaczyć :wtf: Na razie komuszy trollu :like: :lol: :facepalm:
Ostatnio zmieniony 07 lis 2019 20:42 przez chdor, łącznie zmieniany 1 raz.

CheGuevara
User
Awatar użytkownika

Post #106 Wysłany: 07 lis 2019 20:41

chdor pisze:Szach mata to ty masz już dawno. Przytoczyłem książkę jako przykład lewicowych czytanek dla idiotów i dobrze o tym wiesz.

Ty przytoczyłeś czytankę jak to nazwałeś ja ci przytoczyłem książki naukowe ludzi, którzy bardzo dobrze orientują się w temacie.
Szach Mat.
Przeczytaj tą czytankę ona nie jest ani długa ani mocno wymagająca taka w sam raz na początek...

chdor
Super user

Post #107 Wysłany: 07 lis 2019 20:44

Oprawca więzienny w więzieniu Fidela Castro. Strzelanie w głowę 14-letniemu dziecku któremu chwilę wcześniej zakatował ojca. 1700 ofiar. To jest szach mat. I gdzie w tych książkach omówione są takie epizody? Odpowiedzi brak a ty coś o szachowaniu? Twoje brednie i nieudolne uniki to jest lewicowe pitu-pitu co najwyżej. Analizę książek przeprowadziłbym gdybym widział sens ale skoro masz problem z odpowiadaniem na proste pytania to sensu nie ma. Ale autorów i tak sprawdzę z czystej ciekawości choć z góry wiem czego się spodziewać po ich biografiach.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2019 20:47 przez chdor, łącznie zmieniany 1 raz.

CheGuevara
User
Awatar użytkownika

Post #108 Wysłany: 07 lis 2019 20:47

chdor pisze:Co z więzieniem Castro?

Siedział w wiezieniu po ataku na Koszary Moncada w 1953 roku.
chdor pisze:Co z zabijaniem dzieci?

Są udokumentowane tego typu przypadki. To były czasy rewolucji więc nie było przeproś...
chdor pisze:Co z 1700 ofiarami tego psychopaty

Na pewno jest ich zdecydowanie mniej. Co do psychopaty to byłbym ostrożniejszy z wysnuwaniem tego typu wniosków na które nie masz potwierdzenia medycznego. (Psychoza to choroba).
chdor pisze:Co z listem do ojca gdzie chwalił się że lubi zabijać?

Taki list istnieje i co w związku z tym? Papier przyjmie wszystko...

Dorabiasz ideologię do ideologii, której nie znasz...

chdor
Super user

Post #109 Wysłany: 07 lis 2019 20:48

Nie siedział w więzieniu tylko został przez Castro mianowany więziennym kapo. Kiedy ty wreszcie przestaniesz kłamać jak najęty? Nie był psychopatą? Czyli pisząc do ojca że polubił zabijanie nie spełnił cech psychopaty? Hitler też nie był psychopatą ani stalin bo brak dowodu medycznego? Chłopie, skończ już pisać bo co się odezwiesz to większa głupota wyłazi.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2019 20:49 przez chdor, łącznie zmieniany 1 raz.

CheGuevara
User
Awatar użytkownika

Post #110 Wysłany: 07 lis 2019 20:49

chdor pisze:Oprawca więzienny w więzieniu Fidela Castro. Strzelanie w głowę 14-letniemu dziecku. 1700 ofiar. To jest szach mat. A twoje brednie to jest lewicowe pitu-pitu co najwyżej. Analizę książek przeprowadziłbym gdybym widział sens ale skoro masz problem z odpowiadaniem na proste pytania to sensu nie ma. Ale autorów i tak sprawdzę z czystej ciekawości choć z góry wiem czego się spodziewać po ich biografiach.

Nie ma to jak podważyć wszystko co mi sie nie podoba. Przeczytaj chociaż jedna z wymienionych książek to wtedy będziesz mógł sie wypowiadać...

chdor
Super user

Post #111 Wysłany: 07 lis 2019 20:50

Konkretnie pytam: umiesz odpowiedzieć na jedno proste pytanie? był kapo w więzieniu Castro czy nie? Drugie pytanie: zabijanie niewinnych bezbronnych ludzi, prostych chłopów i ich dzieci - mieści się w pojęciu bohaterstwa wg ciebie?

CheGuevara
User
Awatar użytkownika

Post #112 Wysłany: 07 lis 2019 20:51

chdor pisze:iedy ty wreszcie przestaniesz kłamać jak najęty?

Pokaż mi proszę w którym miejscu skłamałem?

chdor
Super user

Post #113 Wysłany: 07 lis 2019 20:54

Napisałeś że był więziony przez Castro. On był mianowany na komendanta więzienia należącego do Castro. Kolejne źródło i przestań kręcić bo się porzygam normalnie, co ty masz w głowie?
Bracia Castro uczynili Guevarę – do którego już przylgnął przydomek Che – wszechwładnym komendantem więzienia La Cabańa i ministrem przemysłu. Na pierwszym stanowisku dopuścił się krwawych represji na funkcjonariuszach Batisty, na drugim – niekompetencji.

Musisz się zalogować lub zarejestrować, aby zobaczyć zakodowaną treść
Manipulujesz i wijesz się jak piskorz żeby nie wydusić z siebie przykrej prawdy którą znają wszyscy - to był sadystyczny zbrodniarz. Tyle, co tu jeszcze pisać i z kim. Z mojej strony koniec definitywnie.

CheGuevara
User
Awatar użytkownika

Post #114 Wysłany: 07 lis 2019 20:58

chdor pisze:Konkretnie pytam: umiesz odpowiedzieć na jedno proste pytanie? był kapo w więzieniu Castro czy nie? Drugie pytanie: zabijanie niewinnych bezbronnych ludzi, prostych chłopów i ich dzieci - mieści się w pojęciu bohaterstwa wg ciebie?

Źle zadajesz pytania.
Po pierwsze nie był kapo w żadnym wiezieniu. Po tym jak Rewolucja Kubańska zwyciężyła Castro powołał Trybunał Rewolucyjny, który miał sądzić ludzi Batisty. Che był jednym z sędziów tego trybunału.
Co do drugiego pytania to można mieć wątpliwości natomiast ofiar nie dało się uniknąć, To była rewolucja w pełnym tego słowa znaczeniu.

Czy Amerykanów i Polaków i innych, którzy popełniali zbrodnie w Iraku i Afganistanie też można uznać za bohaterów?

chdor
Super user

Post #115 Wysłany: 07 lis 2019 20:58

Rewolucyjny nacjonalizm - to cię kręci. Większych zbrodni i chaosu nikt poza hitlerem nie wymyślił. I człowieku, czytaj, link z polityki, jak byk napisane że miał władzę absolutną w więzieniu z nadania Castro i władzy tej nadużywał. Liczne dowody historyczne w innych źródłach. Co ty chcesz negować jeszcze?
Ostatnio zmieniony 07 lis 2019 21:00 przez chdor, łącznie zmieniany 2 razy.

CheGuevara
User
Awatar użytkownika

Post #116 Wysłany: 07 lis 2019 21:00

Muszę się zgodzić, ze jako minister przemysłu nie sprawdził się...

Tekst z polityki, który przytoczyłeś znam.

hotshot11pro
Super VIP
Awatar użytkownika
Pochwały: 100
Diamenty: 10
Poziom: 9

Post #117 Wysłany: 08 lis 2019 7:58

Kwaśniewski normalny :facepalm:

Nie mam więcej pytań do człowieka który uważa że pijany w 4 du*y prezydent podczas ważnych wydarzeń państwowych to coś normalnego. Cały świat się śmiał z jego 'choroby filipińskiej'. Szkoda słów na niego i na tych którzy jeszcze temu przyklaskują.
Obrazek

saszkacz
User
Awatar użytkownika
Pochwały: 8

Post #118 Wysłany: 08 lis 2019 13:47

to by byla tragedia wieksza niz rzady pisu klowna wybrac drugi raz na prezydenta , byli lepsi prezydenci a rzadzili jedna kadencje

szliri
Super user
Awatar użytkownika
Pochwały: 34
Ostrzeżenia: 1/3
Diamenty: 110

Post #119 Wysłany: 08 lis 2019 16:55

saszkacz pisze:byli lepsi prezydenci a rzadzili jedna kadencje

Wałęsa, Lechu, Bul. To, który z nich był tym lepszym? XD
Obrazek

CheGuevara
User