Chiny

Co sądzicie o tym potężnym tworze?

Rozmowy na temat bieżących wydarzeń w Polsce i na świecie
dependo
User
Awatar użytkownika
Pochwały: 32
Ostrzeżenia: 1/3
Diamenty: 28

Chiny

Post #1 Wysłany: 13 sie 2019 18:44

Chiny- potęga gospodarcza i militarna, prawdopodobnie wkrótce światowy lider (a może "wkrótce" należałoby wykreślić). Państwo z władzą, która ideologię komunistyczną wykorzystuje do trzymania w ryzach swoich obywateli - niewolników (co jest rzecz jasna naturą komunizmu), którzy będąc ultra-tanią siłą roboczą, pracują na rozwój ekonomiczny kraju. A świat już się nie dziwi, próbują się dogadać z Chinami w zasadzie wszyscy - być może po to, by nie podpaść potworowi. To jak to w końcu jest? Komunizm? Kapitalizm? Komunistyczny kapitalizm? Kapitalistyczny komunizm? Czy tylko zwykła obleśna dyktatura?

Pani Reklama
Reklama
Awatar użytkownika
Diamenty: 802
Poziom: 30

Reklama
dadus75
User
Awatar użytkownika
Pochwały: 73
Diamenty: 69

Post #2 Wysłany: 13 sie 2019 19:22

Nie wiem jak Chiny określić, ale tania siła robocza się w Chinach skończyła. Jest fajny kanał na YT prowadzony przez Polaka, który mieszka tam na stałe, więc zainteresowanym osobom polecam:

Musisz się zalogować lub zarejestrować, aby zobaczyć zakodowaną treść

Autor postu otrzymał pochwałę
¿Qué tiempo hace hoy? :mrgreen:

dependo
User
Awatar użytkownika
Pochwały: 32
Ostrzeżenia: 1/3
Diamenty: 28

Post #3 Wysłany: 13 sie 2019 19:27

Wygląda ciekawie - obadamy sprawę.

kingston
Elite user
Awatar użytkownika
Pochwały: 280
Diamenty: 81

Post #4 Wysłany: 13 sie 2019 22:21

Chciałem się rozpisać na temat Chin, ale nie mogę nic z siebie wykrzesać. Tam jest tyle ludzi i taki kocioł oraz tyle rzeczy, których nie rozumiemy, że naprawdę ciężko jest coś sensownego napisać. Z niektórych relacji wynika, że stopa życiowa Chińczyka w dużym mieście przewyższa nasze standardy. Z drugiej strony nie brakuje fabryczek gdzie ludzie są orani za miskę ryżu. Przeprowadza się też eksperymenty w rodzaju osiedli mieszkaniowych zintegrowanych z fabryką, żeby rodzina nie miała daleko, nie męczyła się i nie traciła czasu na dojazdy, a zamiast tego pracowała dłużej. Tacy ludzie wychodzą z domu rano, w środku dnia idą do domu na przerwę obiadową, a wracają z pracy wieczorem, dziećmi zajmuje się miejscowa służba. I tak codziennie. Co ciekawe, oni są szczęśliwi. Nikt ich nie zmusza, żeby tam siedzieć.

Ciężko pojąć dlaczego ludzie chcą tak żyć i godzą się na różne rzeczy, które nam nie mieszczą się w głowie. Może to kwestia wychowania, edukacji, tradycji, itd. A może gigantycznego prania mózgu. Ciężko porównywać to do innych krajów. Co do reżimu to też nie jest aż tak źle niby, wystarczy się, po prostu, nie wychylać. Może to brutalne, ale przy tej ilości ludzi bez silnej ręki byłoby ciężko. Ta ręka karze zdecydowanie i tych, którzy krytykują władzę i tych, którzy łamią prawo w dowolny sposób. Ciężko mi zapomnieć np. o pewnej firmie, która oszukiwała na składzie mleka w proszku dla dzieci (zawierało szkodliwe substancje). Gdy sprawa wyszła na jaw - dyrektor został rozstrzelany, a firmę zamknięto. W mojej osobistej ocenie była to sprawiedliwa kara za narażanie maluchów, a po czymś takim na pewno żaden producent nie odważy się kombinować.

Z drugiej strony trują ludzi na potęgę każdego dnia bo przecież skażenie środowiska przechodzi w Chinach ludzkie pojęcie.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2019 22:29 przez kingston, łącznie zmieniany 1 raz.

Projekt trackera dla użytkowników DW - dyskusja i ankieta - sprawdź!
"Prawda jest mową nienawiści dla tych, co mają coś do ukrycia" -- G. Orwell

Goth666
Donator
Awatar użytkownika
Pochwały: 792

DonatorOscary30 poziom konta

Re:

Post #5 Wysłany: 13 sie 2019 22:27

dadus75 pisze:
13 sie 2019 19:22
Nie wiem jak Chiny określić, ale tania siła robocza się w Chinach skończyła. Jest fajny kanał na YT prowadzony przez Polaka, który mieszka tam na stałe, więc zainteresowanym osobom polecam:

i ten kanal o Polce w Chinach tez jest git :ok:

TYLKO SMIERĆ I KOT NA CIEBIE CZEKA | Najwiekszy chlejus jaki widzial swiat
Obrazek

dadus75
User
Awatar użytkownika
Pochwały: 73
Diamenty: 69

Post #6 Wysłany: 13 sie 2019 22:31

@Goth666 zgadza się, nawet go subuję. Wyleciał mi z głowy, bo właściciela kanału, do którego ja link podałem mam w znajomych na FB, a pani Weroniki niestety nie.
¿Qué tiempo hace hoy? :mrgreen:

Skorzystaj z dzisiejszych promocji!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat