Jakiego gatunku muzyki słuchasz?

• Rozmowy o wszystkim co związane z muzyką
ODPOWIEDZ

Gatunek muzyczny którego słucham to:

Rap
3
13%
Rock
7
29%
Jazz
2
8%
Blues
0
Brak głosów
Reggae
1
4%
Disco polo
0
Brak głosów
Elektroniczna
4
17%
Pop (muzyka popularna)
0
Brak głosów
Klasyczna (muzyka poważna)
2
8%
Inna
5
21%

Liczba głosów: 24

Nekrasovsky
User
Awatar użytkownika
Pochwały: 3
Diamenty: 16

Jakiego gatunku muzyki słuchasz?

Post Wysłany: 07 lis 2018, 23:10

Trudno powiedzieć, jak tak naprawdę kształtuje się nasz gust muzyczny. Sporą rolę odgrywa na pewno wychowanie i dźwięki, którymi jesteśmy karmieni od dzieciństwa. Jednakże z wiekiem sami wybieramy dany gatunek muzyczny... i właśnie, jaki jest gatunek muzyczny użytkowników darkW?

Ze względu na to, iż w ankiecie można określić maksymalnie tylko 10 opcji, nie było tutaj miejsca na podgatunki więc wybrałem tylko najbardziej podstawowe z gatunków muzycznych oraz te które są najbardziej popularne (stąd też podgatunek muzyki popularnej - disco polo znalazło się wśród tych dziesięciu).
Tak więc słuchający jakiś specjalnych podgatunków niech wybiorą jego główny gatunek lub w razie niemożności dopasowania wybiorą opcję ''Inna'' i napiszą co lubią słuchać.

******************************************************************************************
Zapraszam też do dyskusji, na temat tego czemu akurat dany gatunek muzyczny jest waszym ulubiony a jakiś inny jest nawet w skrajnych przypadkach znienawidzony.
Obrazek

Kodiak
User
Pochwały: 4
Diamenty: 23

Post Wysłany: 09 lis 2018, 0:40

NIENAWIDZE techno.

@WhiteDeath

WhiteDeath
User
Awatar użytkownika
Pochwały: 8

Post Wysłany: 09 lis 2018, 12:58

@Kodiak

Ambient Rock, Muzyka Psychodeliczna, Metal, a kiedyś zaczynałem od Rapu (Liroy i kieleckie gówniaki), Jeden Osiem L, słuchało się Nagłego ataku spawacza na wp i Radia Chlew (kiedyś wp oferowało za free odsłuchiwanie mp3 polskich artystów jako jedyne w sieci) - to był rok chyba 2002.

Jaki to był oldschool. W podstawówce (lata 1996 - 2002) ostro się z tego śmialiśmy. Strona tego to była: mp3.wp.pl a dziś muzyka.wp.pl. Internet jaki płynął z monitorów CRT był tak wciągający że godzinami słuchaliśmy Radia Chlew. Serio.
דרשו מעל ספר יהוה וקראו אחת מהנה לא נעדרה אשה רעותה לא פקדו כי פי הוא צוה ורוחו הוא קבצן

Barjen
Generator
Awatar użytkownika
Pochwały: 224
Diamenty: 8

Post Wysłany: 09 lis 2018, 15:50

gdzie jest Hardstyle w ankiecie ja się pytam? oO
@Mati
Obrazek

Nekrasovsky
User
Awatar użytkownika

Re:

Post Wysłany: 09 lis 2018, 16:28

Barjen pisze:
09 lis 2018, 15:50
@Mati
Nekrasovsky pisze:Ze względu na to, iż w ankiecie można określić maksymalnie tylko 10 opcji, nie było tutaj miejsca na podgatunki więc wybrałem tylko najbardziej podstawowe z gatunków muzycznych oraz te które są najbardziej popularne

Nekrasovsky pisze:Tak więc słuchający jakiś specjalnych podgatunków niech wybiorą jego główny gatunek lub w razie niemożności dopasowania wybiorą opcję ''Inna'' i napiszą co lubią słuchać.
Obrazek

Mati
Super moderator
Awatar użytkownika
Pochwały: 58
Diamenty: 213
Poziom: 30

30 poziom konta

Re:

Post Wysłany: 09 lis 2018, 18:47

Barjen pisze:
09 lis 2018, 15:50
@Mati
Dyskryminacja :( Od biedy na podczepkę głos na elektroniczną
Obrazek

folken
VIP
Diamenty: 19
Poziom: 3

Post Wysłany: 11 lis 2018, 11:07

A czemu tylko jedną opcję można wybrać?
Ja osobiście bardzo lubię rock, blues, jazz, klasyczną, dobry hip hop, elektroniczną i w sumie to każdą dobrą muzykę.
Wszak nie przekreślę Jeana Michaela Jarre tylko dla tego że ostatnio słuchałem big bad voodoo daddy.

Nekrasovsky
User
Awatar użytkownika

Post Wysłany: 13 lis 2018, 22:31

folken pisze:A czemu tylko jedną opcję można wybrać?

Znaczna większość osób ma swój jeden ulubiony gatunek muzyczny, który jest stawiany jako ten nadrzędy. Inne mogą iść niekiedy w parze bądź słucha się ich od święta, ewentualnie gdy coś akurat się spodoba. Osoby które słuchają wszystkiego jak leci (najczęściej z radia) są po prostu bezguściami muzycznymi.
Obrazek

folken
VIP
Diamenty: 19
Poziom: 3

Re:

Post Wysłany: 15 lis 2018, 20:38

Nekrasovsky pisze:
13 lis 2018, 22:31
Znaczna większość osób ma swój jeden ulubiony gatunek muzyczny, który jest stawiany jako ten nadrzędy. Inne mogą iść niekiedy w parze bądź słucha się ich od święta, ewentualnie gdy coś akurat się spodoba. Osoby które słuchają wszystkiego jak leci (najczęściej z radia) są po prostu bezguściami muzycznymi.
Jeszcze ok 20 lat temu pewnie bym się z Tobą zgodził.
Teraz nie. Nie widzę sensu zamykania sie na jeden lub dwa, trzy gatunki muzyczne, skoro można słuchać wszystkiego co się podoba.
Moim zdaniem to tak jak by upierać się przy piwach z dajmy na to Podlasia, zamiast cieszyć się piwami z całego świata i tą różnorodnością.
A radio u nas to akurat moim zdaniem kiepski przykład (nie wiem jak w innych krajach). Ostatnio miałem pilny wyjazd, 6 godzin jazdy w jedną stronę, służbowy samochód, bez USB i zapomniałem płyt.
Kurde, ciężki wybór dla uszu, słuchać szumu wiatru i opon, czy 50 raz "weź mnie przytul" (wiatr pięknie szumi).

helmen
User
Pochwały: 236
Diamenty: 10

Post Wysłany: 17 lis 2018, 11:43

rock, dance

Lethiar
User
Awatar użytkownika
Pochwały: 102
Diamenty: 29

Post Wysłany: 18 lis 2018, 21:27

Bardzo różnie, ostatnio głównie rock, teraz przerzuciłem się na rap trochę, ale lubie też jakieś radiowe klasyki odsłuchać
Obrazek

ODPOWIEDZ