Audio Stereo - Hi Fi / Hi End | Kolumny, elektronika, wzmacniacze itd

Kącik miłośników stereo.

Rozmowy o wszystkim co związane z muzyką
fafik90
User
Awatar użytkownika
Diamenty: 12

Audio Stereo - Hi Fi / Hi End | Kolumny, elektronika, wzmacniacze itd

Post #1 Wysłany: 04 wrz 2019 19:54

Witam.
Chciałem otworzyć kącik miłośników sprzętu stereo. Kącik przeznaczony będzie dla osób preferujących system stereo, nie kino domowe, ani żadne głośniczki komputerowe itd. Oczywiście sądzę że osoby udzielające się tutaj będą pomagały innym w znalezieniu dobrego brzmienia.
Może ktoś będzie miał okazję odsłuchiwać jakiegoś sprzętu, więc zachęcam do opisywania tutaj tego, swoich wrażeń odsłuchowych i ewentualnej opinii. Zachęcam również do chwalenia się tym co się samemu na w domu ;-)

Na rozgrzanie tematu, coś z nowości:
Musisz się zalogować lub zarejestrować, aby zobaczyć zakodowaną treść

Pani Reklama
Reklama
Awatar użytkownika
Diamenty: 802
Poziom: 30

Reklama

Wysłany: Przed chwilą

skorpio
VIP
Awatar użytkownika
Pochwały: 3
Diamenty: 25

Post #2 Wysłany: 11 wrz 2019 1:43

Sprzęt jak na filmie, na kolumnach Technics nie widać parametrów, jest to 2x100W, jednak są bardzo leciwe, mają 24 lata, ale wszystkie głośniki oryginalne i graja do dzisiaj,a wzmacniacz to Onkyo A-8670.
Poprzedni wzmacniacz a właściwie amplituner to Technics SA-GX180 radził sobie od nowości z kolumnami Technics. po zakupie Altusów, no cóż, nie dało rady, potrzebne było coś z minimum 2x100wat przy 8ohm.
Tak to wyglądało wcześniej, CD też zmieniony, stary padł niestety.
Obrazek
Resztę widać na filmie, ze względu na późną godzinę,około 01:30 puszczone dość cicho.

PS.
Latająca kamera w telefonie to efekt tego co widać na biurku.
YT prawdopodobnie zablokuje film ze względu na prawa autorskie, zrobię wtedy nowy film ciągu dnia z muzyką do której się nie przyczepią.
phpBB [media]

fafik90
User
Awatar użytkownika
Diamenty: 12

Post #3 Wysłany: 08 paź 2019 17:54

To mnie zawsze zadziwiało...fenomen Technicsa w Polsce... i taki narodowy sentyment do tego sprzętu ;-) Sam miałem kiedyś kilka segmentów z Technicsa i nie powiem o nim nic złego, choć fakt faktem jest już leciwy i zalecam wymianę podstawowych podzespołów we wzmacniaczach, to naprawdę poprawia jakość dźwięku ;-) ...sam mam w obserwowanych na OLX aukcje związane z Technicsem ;-) do dzisiaj z łezką w oku patrze na te segmenty ;-) szczególnie na końcówki mocy ze wskaźnikami ;-)

...a odnośnie Technicsa...niedawno pojawił się wypasiony kombajn ;-)
Musisz się zalogować lub zarejestrować, aby zobaczyć zakodowaną treść

RedBlackGamer
User
Awatar użytkownika
Pochwały: 7
Diamenty: 68

Post #4 Wysłany: 08 paź 2019 21:40

Jeśli ktoś siedzi w odtwarzaczach kaset magnetofonowych, to właśnie szukam czegoś do kupna...
Posiadam ponad 300 sztuk kaset. Jak dotąd moim jedynym odtwarzaczem owego nośnika był walkman, który od niedawna tak zniekształca dźwięk, że aż uszy bolą.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat