Zakończone seriale fantasy z happy endem?

betmarix

Pochwały: 29

Diamenty: 29

Możecie polecić jakieś już definitywnie zakończone seriale fantasy (nie s-f) z happy endem? Takie z naprawdę satysfakcjonującym, zamkniętym zakończeniem, gdzie wszystkie ważne wątki zostały wyjaśnione i ogólnie serial utrzymał przyzwoity poziom do samego końca?

Ogólnie seriali za wiele nie widziałam. Próbowałam obejrzeć Grimm, ale mi się nie spodobał. Ten główny bohater jakiś taki jakby wyrwany z Mody na sukces Polecano mi również "Dziesiąte królestwo", ale okazało się przestarzałą, infantylną bajeczką dla dzieci
Kilka innych (Blood ties, Moonlight) okazało się nie mieć zakończenia, a szkoda, bo tak to by były świetne. Supernatural też się dobrze zapowiadał, ale zamienił w jakąś tasiemcowatą telenowelę bez końca. Jedynie Buffy miała jako takie, sensowne zakończenie. Sama już nie wiem, dlaczego tak trudno o porządnie i pozytywnie zakończony serial...
Reklama

Diamenty: 543

Poziom konta: 30

chrumcio

Pochwały: 346

Ciężko powiedzieć czy zakończone, nie przepadam za serialami które się ciągną po XX sezonów
- Przygody Merlina
- Dawno, dawno temu
- Amerykańscy Bogowie ( 2s ) ale czy zakończony to nie wiem, jeszcze nie widziałem 2s. Ale ponoć ma być 3s...

Lubią to: betmarix

Amiga Master Race

Gigusek

Pochwały: 76

Diamenty: 164

chrumcio pisze:
- Amerykańscy Bogowie ( 2s ) ale czy zakończony to nie wiem, jeszcze nie widziałem 2s. Ale ponoć ma być 3s...

Będzie, i wątpię by skończył się na 3 sezonie.
Autor postu otrzymał pochwałę!

Lubią to: chrumcio
Zyd

Pochwały: 20

Ostrzeżenia: 1/3

grimm

Oddajcie Kamienice!!!

chrumcio

Pochwały: 346

Zyd pisze:
grimm

betmarix pisze:
Próbowałam obejrzeć Grimm, ale mi się nie spodobał.

Kiedy ludzie zaczną czytać posty?

Amiga Master Race

betmarix

RE: Zakończone seriale fantasy z happy endem?
chrumcio pisze:
Ciężko powiedzieć czy zakończone, nie przepadam za serialami które się ciągną po XX sezonów
Też takich nie lubię. No ale po to tutaj pytam, aby mieć pewność, że są zakończone i do tego odpowiednio zakończone. Także nie proponuj czegoś, czego nie obejrzałeś do końca.
Z tego co wiem, to "Dawno, dawno temu" jest zakończony, ale widziałam komentarze, że z czasem bardzo spada poziom tej produkcji, więc sama nie wiem... Lubię pozytywne zakończenia, ale też nie lubię naiwnych bajeczek, a widziałam takie zarzuty pod tym serialem. No ale może dam mu szansę
Gigusek

W sumie przyszło mi coś na myśl - The Preacher. Niedawno się skończył. Z tym że to jest dosyć ostra czarna komedia, i zakończenie jest w podobnym stylu. Także nie wiem, czy przypadnie do gustu
betmarix

@Gigusek - znalazłam tylko coś takiego https://www.filmweb.pl/serial/Preacher-2016-750328, ale nie wiem, czy to o ten chodzi, bo wg fw ani to komedia, ani fantasy, tylko dramat/horror. No ale może fw źle go zakwalifikował, bo zwiastun faktycznie wydaje się sugerować komedię. A do horroru fw zalicza np. Buffy czy Zmierzch, co już w ogóle śmiechu warte. Na ogół nie przepadam za komediami, a zwłaszcza parodiami, ale np. film "Od zmierzchu do świtu" mi się podobał, a też był dosyć zryty, więc sama nie wiem, może zerknę
Gigusek

betmarix pisze:
@Gigusek - znalazłam tylko coś takiego https://www.filmweb.pl/serial/Preacher-2016-750328, ale nie wiem, czy to o ten chodzi, bo wg fw ani to komedia, ani fantasy, tylko dramat/horror. No ale może fw źle go zakwalifikował, bo zwiastun faktycznie wydaje się sugerować komedię. A do horroru fw zalicza np. Buffy czy Zmierzch, co już w ogóle śmiechu warte. Na ogół nie przepadam za komediami, a zwłaszcza parodiami, ale np. film "Od zmierzchu do świtu" mi się podobał, a też był dosyć zryty, więc sama nie wiem, może zerknę

Źle całkowicie sklasyfikowany. Wg. IMDB jest Przygodowy/Fantasy/Dramat, a same komiksy (na których jest bazowany) są gatunku Satyra/Supernatural/Akcja. Komiksowy opis zdecydowanie najbardziej trafny. Momentów typowo dramatowych jest relatywnie niewiele, za to jest przesycony czarnym humorem. Jako horror to można go podciągnąć co najwyżej wg. książkowej definicji, ale nie jest to typowy straszak.

Serial jest mocno niszowy, taki z kategorii love it or hate it. Obejrzyj sobie pierwszy odcinek, zobaczysz czy się spodoba.

// nie używaj Filmwebu. Nie wiem dlaczego polskie źródło musi być ujowe, ale jest.

Lubią to: betmarix

Time: 0,0112s  |  Queries: 8  |  Memory Usage: 1.03 MiB