Ford v Ferrari / Le Mans '66

legendarna rywalizacja na wielkim ekranie

Dyskusja na temat dużego ekranu
ChacharSowic
User
Dołączył: 20 maja 2019
Pochwały: 9
Posty: 109

Ford v Ferrari / Le Mans '66

Post #1 Wysłany: 11 cze 2019 23:09

Obrazek

Film pokazuje bitwę Forda z Ferrari, która toczyła się w 1966 roku podczas legendarnego wyścigu długodystansowego w Le Mans. W rolach głównych wystąpi gwiazdorski duet - Matt Damon i Christian Bale.


Zapowiada się kolejna, świetna ekranizacja legendarnej rywalizacji na torach wyścigowych (po filmie „Wyścig” z 2013 roku). Tym razem hollywoodzcy producenci wskrzesili historię powstania legendarnego Forda GT 40 Mark II, który stworzono, by zakończyć hegemonią Ferrari.

Reżyserem i scenarzystą jest Jamesa Mangolda, twórca takich filmów, jak: „3:10 do Jumy”, „Przerwana lekcja muzyki”, “Logan: Wolverine” czy „Victor, syn Dolly”. Najnowsze dzieło Mangolda to opowieść o zleceniu Carrola Shelby'ego (granego przez Matta Damona), jakie dostał od Henry'ego Forda II. Właściciel amerykańskiej marki postanowił zbudować auto, które pokona na torach wyścigowych modele ze stajni włoskiego producenta.

Film opowiada o budowie Forda GT40 Mark II, w którą obok Carrola Shelby-ego zaangażowano także kierowcę wyścigowego Kena Milesa (Christian Bale). Akcja filmu rozgrywa się w roku 1966, kiedy to Fordowi udało się w końcu zwyciężyć zarówno z Ferrari 275 GTB, jak i Porsche 906, podczas 24-godzinnego wyścigu w Le Mans.
phpBB [media]


Film pojawi się w polskich kinach w połowie listopada pod tytułem „Le Mans '66”.

Musisz się zalogować lub zarejestrować, aby zobaczyć zakodowaną treść
Miła odmiana od oderwanych od rzeczywistości filmów o superbohaterach.

Pani Reklama
Reklama
Awatar użytkownika
Dołączył: 14 wrze 2018
Diamenty: 802
Poziom: 30

Reklama

Skorzystaj z dzisiejszych promocji!