Przejdź do strony

Sezon zimowy ON - koła felgi opony

zimówki już założone?
szewczi90

Pochwały: 5273

Diamenty: 387

Poziom konta: 30

Hej.
Temacik na czasie, zima wkrótce. Jak Wasze auta przygotowane? Ogumienie zmienione? W tym temacie udzielamy porad odnośnie kół, felg, opon zimowych. Zapraszam do rozmówek

Pozdrawiam
fenix

Pochwały: 130

@szewczi90 u mnie już zimowki zalozone
Spoiler

Pobieraj z rapidu.net | Generuj z tb7.pl

Malloy

Pochwały: 42

Ostrzeżenia: 3/5

Poziom konta: 22

nie, czekam na śnieg i mroź, szkoda opon
segos

Pochwały: 2105

Diamenty: 209

Ja mam samochód od lipca który był już na zimówkach, bieżnika prawie nie ma ale nie chce zmieniać na nowe zimówki aż nie będzie wymóg. A więc tak bez szukania kiedy w Polsce jest przymusowy wymóg zimowych bez znaczenia na pogodę?

Poszukujesz Filmu / Bajki czy też Serialu online bez pobierania, pisz śmiało na PW a coś się ogarnie.

Potrzebujesz wygenerowania? O taguj, a coś się wymyśli

Malloy

nie ma wymogu mozesz latac na letnich cały rok, tylko ostrożnie
szewczi90

@segos

Opony ważna rzecz. Kiedyś znajomy zawsze dziadował na opony w samochodach i w zimie jeździł sobie na letnich to zamiast kupić jakieś zimówki nie koniecznie drogie Sava, Kormoran, Dębica to są niedrogie opony a na śniegu spisują się bardzo dobrze, to ten wydzwonił w taki murowany słup od bramy Później mu mówię nie chciałeś kupić opon to teraz robisz przód

Dodano po 2 minutach 30 sekundach:
@fenix

To te Bridgestone co pisałeś .
Duże koło to 19"?
Malloy

Fakt, już mógł kupić nawet stare zimowki z drugiej ręki i będą dobrze hamować, no ale jak kierowca nie będzie uważał na uroki zimy to nawet najlepsze nie pomogą
fenix

Pochwały: 130

@szewczi90 tak, zimowki mam 18 a letnie 19

Pobieraj z rapidu.net | Generuj z tb7.pl

segos

Pochwały: 2105

Diamenty: 209

Malloy pisze:
nie ma wymogu mozesz latac na letnich cały rok, tylko ostrożnie

Nie no wymienić muszę, właśnie są tam 4x zimówki ale bierznik prawie -1

@szewczi90 ja muszę, ponieważ robię msc min 10 tys km kwestia była czy był ten wymóg czy też nie bo inaczej bym poczekał te parę dni, a tak to wymieniam od razu. Ja biorę z górnej półki bo za dużo jeżdżę

@Malloy no w moim wypadku to głównie zakręty i gaz ze względu na napęd na tył

Poszukujesz Filmu / Bajki czy też Serialu online bez pobierania, pisz śmiało na PW a coś się ogarnie.

Potrzebujesz wygenerowania? O taguj, a coś się wymyśli

Goth666

Pochwały: 2456

Diamenty: 1040

jak co roku jezdze na letnich w zime najfajniesze jest to ze radze se lepiej niz jakies pizdziki majace zimowki, ale to wlasnie przez moc daje rade

TYLKO SMIERĆ I KOT NA CIEBIE CZEKA | Najwiekszy chlejus jaki widzial swiat

Rowerek

Zakaz pisania

Pochwały: 330

Ostrzeżenia: 1/3

Ale pamiętajcie że latanie na śniegu na parkingu na ręcznym to nie drifting.
szewczi90

[quote="Rowerek"]Ale pamiętajcie że latanie na śniegu na parkingu na ręcznym to nie drifting.

+1

[quote="Goth666"]jak co roku jezdze na letnich w zime najfajniesze jest to ze radze se lepiej niz jakies pizdziki majace zimowki, ale to wlasnie przez moc daje rade

Gocik tak sobie radzi że ma pauzę od jazdy przez trzy miesiące

@Rowerek @Goth666

Ja zimówki już po święcie 11 listopada wymieniam. Jakoś teraz nie miałem czasu a przed 1 listopada były spore kolejki a chce sobie na spokojnie pojechać zmienić bez stania w kolejkach. Jeszcze pogody mocno złej nie podają także nic się nie stanie. Po za tym narazie tylko koło domu się kręcę więc nic się nie dzieje
Malloy

Ooo dokładnie, fakt faktem fajnie się lata na letnich w zimę, oczywiście kontrolując to

Dodano po 1 minucie 37 sekundach:
[quote="szewczi90"]Ja zimówki już po święcie 11 listopada wymieniam. Jakoś teraz nie miałem czasu a przed 1 listopada były spore kolejki a chce sobie na spokojnie pojechać zmienić bez stania w kolejkach. Jeszcze pogody mocno złej nie podają także nic się nie stanie. Po za tym narazie tylko koło domu się kręcę więc nic się nie dzieje Zimowki mam już na felgi nalozone, tylko zmienić wiec żadne kolejki mi nie straszne
szewczi90

[quote="Malloy"]Zimowki mam już na felgi nalozone, tylko zmienić wiec żadne kolejki mi nie straszne

Ja na upartego też nie muszę jechać na wulkanizację ponieważ mam drugi komplet alusów na zimówkach, ale może jednak podjadę żeby wyważyli

@Malloy
Rowerek

Zakaz pisania

Pochwały: 330

Ostrzeżenia: 1/3

[quote="Malloy"]fakt faktem fajnie się lata na letnich w zimę, oczywiście kontrolując to
Chyba mówisz o kontroli ilości wgnieceń

Dodano po 4 minutach 48 sekundach:
[quote="szewczi90"]ale może jednak podjadę żeby wyważyli
Jeśli opony siedzą już dość długo na felgach to powiedz żeby je ponownie osadzili na felgach. Miałem taki przypał że podczas dość srogich mrozów powietrze schodziło z koła i przyczyną było brak szczelności między oponą a felgą. Opony nie były ruszane chyba z 5 lat. Gość odbił oponę od felgi i założył na nowo i tadam problemu niema.
siuchol

Pochwały: 12

Diamenty: 20

z racji słabych zim, na następny sezon zakładam sezonówki, a zimówki zajeżdzę teraz na lato :p
Timek18

Pochwały: 95

Diamenty: 52

Poziom konta: 11

Nowki sztuki założone na felgi stalowe. Ale nie na aucie jeszcze. Czekam na śnieg, szkoda mi opon. Narazie latam na letnich.
jamnik

Diamenty: 50

Mnie niestety czekał zakup nowych zimowych 19". z racji tego iż mieszkam we włoskich alpach nie chciałem ryzykować z używkami
yomenik

Pochwały: 1

Diamenty: 44

taka zima że na letnich można spokojnie dojechać do wiosny
szewczi90

@yomenik

jeśli ktoś jeździ tyle co nic to wiadomo póki co by dojeździł na letnich nawet ale jechać gdzieś dalej w trasę to możesz się jedynie zabić na letnich
Przejdź do strony

Time: 0,0151s  |  Queries: 8  |  Memory Usage: 1.23 MiB