Przejdź do strony

Czytniki e-booków

Najuczciwszy sposób czytania
dependo

Pochwały: 154

Diamenty: 1

Poziom konta: 8

Bateria trzyma długo, polskie menu jest ofkorz (nie wiem, czy w każdym modelu). Ale gnojek czyta praktycznie wszystko - to jego zaleta. Sądzę jednak - już to pisałem - że ekran jest na pewno lepszy w kindelku. Biel jest trochę brudna w porównaniu z kindle. Chyba ze coś się ostatnio w tym względzie poprawiło.

Moja czarna lista userów, którzy nie przyznali plusa za wygenerowany link: AMNESTIA

Reklama

Diamenty: 543

Poziom konta: 30

skandal

Od 2011 używam Kindle 3 Keyboard. Wytrzymała bestia - nadal bateria trzyma ok. 20 dni Czasem się zastanawiam nad zmianą na coś nowszego - ale nigdy nie wiem na co. Jednocześnie powiększam swoją analogową bibliotekę
Javert

Pochwały: 36

Diamenty: 157

Niezle. Widac Amazon robi solidne produkty, ale Kindle zawsze byl klasa sam w sobie.

Semper in altum. | Words like violence, Break the silence.

AlfredHitch

Pochwały: 72

Ostrzeżenia: 1/7

Diamenty: 324

Nie tyle Amazon co czytnik jako produkt jest raczej mało wadliwym urządzeniem. Czytniki innych firm, zrobione z postaraniem, a nie te szajsy na Androidzie, też trzymają kilka lat ponad gwarancje.

OjciecPablito

Pochwały: 3

Diamenty: 16

Mam Paperwhite III, i mam dwie bolączki. Często czytam jakieś dokumentacje, a pdfy się słabo wyświetlają, z kolei nie znam dobrego sposobu na konwertowanie takiego pdfa jeśli jest albo skanem, albo ma dużo obrazków, już pomijam fakt, że musiałbym ręcznie ogarniać jakiś spis treści. Myślę, że duży czytnik by wygrał w tym przypadku. Druga bolączka to to, że pomimo tego, że wyłączam urządzenie, to i tak spada bateria, i po kilku (2-3?) miesiącach nieużywania potrafi spaść pół baterii i woła, żeby naładować, nie wiem czemu.

Jeszcze trochę wadzi, że epub nie jest wspierany, i trzeba konwertować, niby nic, ale po co, jak mógłby czytać, i nie było by problemów.

Polecam każdemu. Same zalety. Głównie poręczność (jedna książka potrafi ważyć koło .5kg, a taki czytnik to może ze 100g razem z etui, a przechowa tysiące książek), można tworzyć tymczasowe zakładki i podkreślać, nie zniszczy się od wilgoci, rogi nie zagną, nie rozmyje się tekst po spoconym palcu, lepsze dla środowiska. Można czytać książki z zagranicy bez większego problemu, nie ma kombinowania ze sprowadzaniem.

Przewagami książek tradycyjnych są; VAT bodaj 5% wynosi, a ebooki całe 23%, w dodatku różnica w cenie jest na tyle mała, że łatwo się skusić na coś fizycznego. Jak mam się uczyć, to zauważyłem, że jednak wolę fizyczną książkę na biurku niż ebooka, ale nie mam żadnych konkretnych powodów, to jest po prostu zwykła preferencja.
AlfredHitch

VAT na ebooki został zrównany do tego na normalne książki. Wydawnictwa po prostu podniosły ceny, żeby wyrównać, bo po co ma być taniej.

Javert

Mysle o zwyklym Kindlu, ale z podswietleniem bo czesto czytam w nocy i nad ranem. 4 stowy chyba trzeba wydac. Na lapku i kompie wygodnie mi sie czyta, ale trzymac takiego Kundelka w dloni jest jeszcze przyjemniej. Hmmm.

AlfredHitch

Podstawowy Kindle też ma już lampki, a teraz jest promocja i dziesiątkę dostaniesz za chyba 275 szekli.

Javert

Dzieki za info!

OjciecPablito

Pochwały: 3

Diamenty: 16

Raczej się nie zawiedziesz. Sam płaciłem jakoś 700zł za swojego, i nie żałuję bez podświetlenia raczej nie ma co brać na dzień dzisiejszy.
Javert

Ja juz dwa razy miałem Kindla. Kindla 4 a pożniej 5 z dotykowym ekranem. Musiałem sprzedać, ale teraz kupie na stałe. Kindle dla osoby kochającej czytać jest jak samochod dla kierowcy rajdowego .

Roy313

Witam wszystkich, jako że to mój pierwszy post na forum. Onyxy, w zależności od systemu, wytrzymują; system oryginalny ponad miesiąc przy 2 godz. czytana, te z Androidem ok. 10 dni. Sam jestem zwolennikiem Onyx od czasu, kiedy Kindel zdalnie skasował wszystkim swoim użytkownikom "Folwark zwierzęcy" twierdząc, że to wydanie pirackie. Potem zresztą za to przepraszał. Z drugiej strony, Kindel nie otwiera formatu ePUB, a to standard europejski i nie dam się przekonać stwierdzeniu; "możesz sobie przerobić".
Przejdź do strony

Time: 0,0685s  |  Queries: 9  |  Memory Usage: 1.11 MiB