Co teraz czytasz?

Dyskusje o książkach, teatrze, sztuce, muzyce klasycznej itp.
Mordimer39
Elite VIP
Awatar użytkownika
Pochwały: 12
Diamenty: 482
Poziom: 30

30 poziom konta

Post #181 Wysłany: 29 lis 2019 12:28

Obrazek

Pani Reklama
Reklama
Awatar użytkownika
Diamenty: 802
Poziom: 30

Reklama

Wysłany: Przed chwilą

Javert
User
Awatar użytkownika
Pochwały: 17
Diamenty: 35

Post #182 Wysłany: 29 lis 2019 20:30

Obrazek
Problemem nie jest problem. Problemem jest podejście do problemu.

Javert
User
Awatar użytkownika

Post #183 Wysłany: 30 lis 2019 15:47

Kolejna pozycja jednego z moich ulubionych autorów.

Obrazek

OjciecPablito
User
Awatar użytkownika
Pochwały: 3
Diamenty: 11

Re:

Post #184 Wysłany: 03 gru 2019 0:18

Nie czytam dużo. W tym roku miałem cel przeczytać 10 książek, bo od czegoś trzeba zacząć, i na koniec została mi ostatnia, dość krótka książka, którą pewnie pochłonę w jeden dzień:

Obrazek

Sobie przeczytałem dzisiaj:
Javert pisze:
24 lis 2019 21:01
Bardzo ciekawe, jeśli lubicie rozmawiać z obcymi.

Obrazek
Ogólnie, to trochę się zawiodłem, bo czuję, że wszystko już wiedziałem. Trochę się czepiam, ale:
  • Jestem introwertykiem i nie czuję się niekomfortowo podczas ciszy w towarzystwie xD raczej unikam ciszy, bo wiem, że dla innych osób to udręka.
  • "The words, 'Hi, where are you from' can open a door to …" w wieloetnicznych krajach np. Meksykanie w USA mogą się poczuć niekomfortowo, bo mogli przybyć nielegalnie, a nie ogarną, że chodzi o to skąd są w USA, więc radzę uważać. Poza tym takie "skąd jesteś" prosto z mostu jest używane przez "scamerów" na całym świecie, bo chcą wiedzieć jak bogaty jesteś, dlatego wiele osób może to uznać za tzw. "red flag" i koniec rozmowy. Lepiej najpierw przełamać lody. Oczywiście, jeśli mówimy o kraju w którym przebywamy i rozmówcy, który z tego kraju pochodzi, to nie powinno być problemu.
  • "The best thing to do is memorize or internalize a few lines…" Na moje lepiej improwizować, bo nie tylko sobie wyrobimy taką umiejętność, ale też nie będziemy powielać schematów i rozmawiać ciągle o tym samym.
  • "Jot down important details" → "John - gray hair, big glasses, likes golf…". Tu już przesadzam, ale jak to czytałem; wyobraziłem sobie, że z jakiegoś powodu musisz pokazać służbom swój komputer, a tam w notatkach kilkanaście opisów osób xD jeszcze by wzięli za potencjalnego mordercę

Javert
User
Awatar użytkownika

Post #185 Wysłany: 03 gru 2019 18:11

@OjciecPablito
Ja się nie zawiodłem, ale sporo z rzeczy, które tam przeczytałem, już wiedziałem. Jednak potwierdzenie kogoś kto się na tym zna też jest potrzebne :). Piszesz, że nie czujesz się niekomfortowo podczas ciszy, ale jednak jej unikasz. Martwisz się, że dla innych osób to udręka, więc, co za tym idzie, także dla Ciebie. Trochę jakbyś sobie przeczył ;).
Co do "skąd jesteś", lokalizacje ma dla mnie znaczenie, w Polsce jak najbardziej jest to do przyjęcia. Próbowałem wieeeele razy. Nie działa tylko na laski co oczekują, że zagadniesz je wyrafinowanie, oryginalnie i elokwentnie - na szczęście to zdecydowana mniejszość. Co do improwizowania - tak, masz rację, spontan jest bardzo ważny, ale tematy dodatkowe na "ciszę" też się przydają. Myślę, że właśnie o to chodziło autorowi powyższej książki, tym bardziej, że później pisze o tym, że sentencje te po jakimś czasie zapamiętujemy - stają się naturalne, spontaniczne.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat