Problemy z domeną - kilka słów wyjaśnienia

Regulamin oraz inne mniej lub bardziej ważne informacje
tiger
Admin
Awatar użytkownika
Pochwały: 75
Diamenty: 4000
Poziom: 30

Zasłużony dla forumDonator dożywotni30 poziom kontaZbiórka 2019

Problemy z domeną - kilka słów wyjaśnienia

Post #1 Wysłany: 12 wrz 2019 15:44

Kilkudniowe problemy z domeną mamy już za sobą. Pora na kilka słów wyjaśnień, bo wielu z Was się denerwowało zaistniałą sytuacją, nie znało losów forum, rzucało mięsem w niewłaściwe osoby, widziało czarny scenariusz dla forum itd.

Pierwsze, co zostało zauważone, to problem w serwerowni. Reset serwera - sprawa załatwiona. Drugie - całkowicie posypała się baza danych. Kilkadziesiąt minut na naprawę - sprawa załatwiona. Ale 4 września coraz więcej użytkowników miało problem z wejściem na forum, co jak się okazało było związane ze zmianą wpisu DNS. Wiadomość od usługodawcy domeny? Była zmiana w DNS i przez to są problemy. Nie napisali czemu, skąd, przez kogo, nic.

Po kilku godzinach była nowa wiadomość, że domena została zablokowana. Przyczyna jest dosyć powszechnie znana, więc nie będziemy robić z tego tajemnicy, @fenix rejestrując domenę użył nieprawdziwych danych, ja tego nie sprawdziłem po objęciu funkcji admina forum, ale rejestrator to po długim czasie wyłapał i nas przyblokował. Trzeba było wyjaśnić tę sytuację, udowodnić że działalność na forum jest legalna i nie prowadzą go krasnoludki. Po pewnym czasie dostałem maila z instrukcją jakich informacji potrzebują. Kilka kwestii było jeszcze do uściślenia, po dwóch dniach jeszcze @fenix zaczął do nich pisać na skype, ale odpisywali to samo.

Także zgodnie z instrukcjami, informacje jakich wymagali do przywrócenia domeny, dostali i zaczęło się długie oczekiwanie. "- Kiedy będzie przywrócona domena?" "- Musimy poczekać na odpowiedź rejestratora." - tak w dużym skrócie wyglądała moja korespondencja przez następne 2-3 dni z usługodawcą domeny. Nie potrafili podać żadnych konkretów, wszystko zrzucane było na rejestratora.

No więc w końcu poprosiłem o kontakt do tego rejestratora, żeby to jego ponaglić. Dostałem kontakt. Napisałem. Odpowiedź? Nie jesteśmy waszym rejestratorem. Brawa dla usługodawcy domeny - pomylili rejestratorów :H

Drugi rejestrator tym razem okazał się być tym właściwym. Jak się okazało, usługodawca dostał instrukcję co trzeba zrobić, aby domena została odblokowana i musieli to zrobić oni, a nie rejestrator, który jest na końcu procesu. Przy okazji okazało się, że brakowało jeszcze jednej informacji, ale szybko to uzupełniłem. Jednoczesne naciski na rejestratora i usługodawcę w końcu przyniosły skutek, wczoraj wysłałem ostatnie informacje, dzisiaj odblokowana została nasza domena. Niech Wam dobrze służy :)

W tym miejscu dziękuję osobom, które w tych trudnych dniach okazały nam wsparcie i zrozumienie. Pozdrowienia dla hejterów, osób opowiadających o końcu forum i wszystkich, którzy wylewali szambo na moją głowę.

Przy okazji, po raz kolejny chciałbym przypomnieć, że administracja darkW nie ma i nigdy nie miała konta na wykopie. Osoby, które w naszym imieniu pisały tam cokolwiek, były osobami podszywającymi się. Jedynym awaryjnym źródłem informacji jest ten fanpage na facebooku.

---------------------------------------

Ważna informacja:
Wszystkie osoby, które próbowały się z nami skontaktować w dniach 04.09.2019-12.09.2019 na adres [email protected] lub [email protected] lub alternatywnie przy pomocy formularzy na dole strony, proszone są o ponowny kontakt, ponieważ ze względu na niedziałającą domenę nie działały również skrzynki pocztowe.

Pani Reklama
Reklama
Awatar użytkownika
Diamenty: 802
Poziom: 30

Reklama