Win10 czarny ekran z kursorem

Podkręcanie, konfiguracje, wszystko o sprzęcie
Underlay
User
Awatar użytkownika
Pochwały: 54
Ostrzeżenia: 1/3
Diamenty: 132

Win10 czarny ekran z kursorem

Post #1 Wysłany: 11 lut 2019 14:08

Siemka, mam problem, po probie wybrania dowolnego usera w kompie, windows nie moze do konca sie poprawnie załadować. Pojawia się czarny ekran z kursorem i nic więcej. Czytałem porady na necie, ale niestety nic nie działa, macie jakieś rady?

Dodano po 51 minutach 6 sekundach:
Dla potomnych:
Musisz się zalogować lub zarejestrować, aby zobaczyć zakodowaną treść

Pani Reklama
Reklama
Awatar użytkownika
Diamenty: 802
Poziom: 30

Reklama
Pakito
User
Pochwały: 3
Diamenty: 1

Post #2 Wysłany: 11 lut 2019 17:20

@WhiteDeath

Wołam naszego forumowego szpeca, który każe ci kupić nowy dysk SSD, a potem (próbując odwrócić całą sytuację) uda, że ta cudowna rada była jego wielce wyrafinowanym i ambitnym "trollingiem" :lol:

Underlay
User
Awatar użytkownika
Pochwały: 54
Ostrzeżenia: 1/3
Diamenty: 132

Post #3 Wysłany: 11 lut 2019 23:16

:thehehe:
Kurczę jednak coś nie działa po wyłączeniu usługi wspomnianej w artykule, który podałem wyżej. Dziwna sprawa, bo po wyłączeniu tej usługi i ponownym uruchomienia kompa, wszystko ładnie się ładuje. Natomiast gdy wyłączę i włączę kompa problem czarnego ekranu znów się pojawia. Dopiero ponowne uruchomienie kompa rozwiązuje problem... :wtf: Nie wiem o co chodzi.

Aramil
User
Pochwały: 317

Post #4 Wysłany: 11 lut 2019 23:48

Wywal całkowicie śmieci od HP. Zapewne któryś z bloatware'ów odpala tą usługę.

pietrasos
Super VIP
Awatar użytkownika
Pochwały: 542
Diamenty: 226

Oscary

Post #5 Wysłany: 15 lut 2019 14:58

czy problem występuje od początku, czy od niedawna?

jeśli od niedawna, ja bym przeskanował komputer na błędy plików systemowych oraz w rejestrze systemowym. odmuliłbym tez dysk z śmieci. do skanu błędów plików systemowych użyj komendy w oknie cmd otwartym jako administator:
Musisz się zalogować lub zarejestrować, aby zobaczyć zakodowaną treść
natomiast programem privazer odśmiecisz dysk i naprawisz błędy systemowe. wykonaj aktualizacje sterów hardware ze strony producenta płyty głównej czy laptopa, bo nie wiem, czy masz lapka, czy desktopa

ponadto warto sprawdzić aktualizację biosu. często windows wykonuje aktualizacje i nie zawsze idzie to w parze z konfiguracją twojego hardwareu, więc warto aktualizować czasem bios dla poprawy stabilności pracy
sprawdź tez aktualizacje sterów hardware

wyłacz niechciane funkcje i aktualizacje windows, np spyware i telemetrię programem jak Windows Privacy Tweaker

Dodano po 6 minutach 39 sekundach:
@Underlay up

Autor postu otrzymał pochwałę
cheers! :G

Skorzystaj z dzisiejszych promocji!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat