przenośna karta sieciowa WIFI

+++++
wykolejeniec92

Pochwały: 8

Ostrzeżenia: 2/3

Witam,
sytuacja wygląda następująco. Zakupiłem PC, jednak nie pomyślałem, że nie będę mógł połączyć się z domowym WIFI. Poszperałem na necie i wyczytałem, że muszę dokupić zewnętrzną kartą sieciową WIFI. Czy to jest rozwiązanie mojego problemu? Znalazłem coś takiego:
https://www.euro.com.pl/karty-sieciowe-usb/tp-link-tl-wn725n.bhtml?gclid=CjwKCAjw8J32BRBCEiwApQEKgdZEp6w9yHMFFZSLfok2djcDKw_6xCG9aA7mdWWXtboAsRA-4SG9GRoC0DQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
Czy o to chodzi? Proszę o sugestie i propozycje. Czym powinienem się kierować przy wyborze takiego sprzętu? Jeżeli ma to znaczenie mam neta z T-Mobile, chyba do 70 MB/S, jeżeli ma to znaczenie.
abonentka

Pochwały: 438

Diamenty: 0

wykolejeniec92

A jak to wygląda odnośnie prędkości?
Powiedzmy jak mam neta do 70 MB/s to jak to będzie wygląda, gdy sam będę korzystał z internetu?
Będę mógł korzystać z pełnej prędkości?
abonentka

Nie wiem. To zależy od wielu czynników.

Karta, którą zaproponowałeś była tańsza, ale obsługiwała tylko standard Wi-Fi 4 (802.11n) i starsze. Zaproponowałam karty obsługujące lepszy (nowszy) standard Wi-Fi 5 (802.11ac).

Od zeszłego roku dostępne są już produkty w standardzie Wi-Fi 6 (802.11ax), ale w twoim przypadku kupno takiej karty na pewno nie jest potrzebne.

A.
Autor postu otrzymał pochwałę!
wykolejeniec92

RE: przenośna karta sieciowa WIFI
abonentka pisze:
Nie wiem. To zależy od wielu czynników.

Karta, którą zaproponowałeś była tańsza, ale obsługiwała tylko standard Wi-Fi 4 (802.11n) i starsze. Zaproponowałam karty obsługujące lepszy (nowszy) standard Wi-Fi 5 (802.11ac).

Od zeszłego roku dostępne są już produkty w standardzie Wi-Fi 6 (802.11ax), ale w twoim przypadku kupno takiej karty na pewno nie jest potrzebne.

A.

Czyli jak rozumiem, mogę zamówić dowolną zewnętrzną kartę sieciową i będzie mi działać?
Np. tą https://www.euro.com.pl/karty-sieciowe-usb/asus-usb-ac51.bhtml?
abonentka

Ta karta to dobry wybór.

Na wszelki wypadek, gdybyś miał problem co pierwsze: jajko, czy kura... Czyli jak chcesz załadować sterowniki... Może nie będzie takiej potrzeby, ale gdyby była to musisz jednorazowo podłączyć kablem na czas instalacji sterowników lub mieć sterowniki pobrane dla tego konkretnego modelu ze strony producenta.

A.

Time: 0,0077s  |  Queries: 8  |  Memory Usage: 998.69 KiB