Potrzebna porada dotycząca modernizacji komputera

fbi2020

Pochwały: 2

Diamenty: 7

Poziom konta: 2

Posiadam obecnie komputer stacjonarny oparty o procesor firmy Intel Core 2 quad Q8200 na LGA775 oraz pamięć DDR3, kartę grafiki Geforce GTX950 z 2GB pamięci.
Chciałbym dokonać modernizacji w/w komputera polegającej na wymianie następujących części:

-płyta główna
-procesor
-pamięć ram

Pozostałych części takich jak napęd optyczny i zasilacz nie będę wymieniał bo są nowe i bardzo dobre, tj napęd bluray, zasilacz 700W Fortron, obudowa Fractal design itd.
Powiedzcie mi proszę jakie części z tych trzech w/w warto kupić w budżecie do 1500-2000zł.
Interesuje mnie zarówno platforma Intel jak i AMD.
Sasi

Pochwały: 149

Poziom konta: 7

W tej cenie to każda z tych części będziesz musiał wymienić.
Nie wiem co będziesz robił na tym kompie, ale jak chodzi ci o gry, to bez zmiany GPU to w sumie ta zmiana nie ma sensu.

brałbym takie coś
KOD: ZAZNACZ CAŁYMusisz się zalogować lub zarejestrować, aby zobaczyć zakodowaną treść!

a Za resztę kartę graficzną GTX 1660

Get in There, Lewis

nalewator

RE: Potrzebna porada dotycząca modernizacji komputera
Do Ryzena warto wziąć szybszy RAM.

Ryzen 2600 to to samo co Ryzen 5 1600 AF - cena ok 150 zł różnicy.

Porównanie:
Spoiler

Procesor - AMD Ryzen 5 1600 AF - https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-5-1600-af-12nm-am4-p1403726
Płyta - MSI B450-A PRO MAX AM4 - https://proline.pl/msi-b450-a-pro-max-am4-p1378187
Pamięć RAM - IRDM PRO 2x8GB 3600MHz CL17 - https://proline.pl/pamiec-goodram-irdm-pro-2x8gb-ddr4-3600-cl17-19-19-czarna-irp-3600d4v64l17s-16gdc-p1401859

1 159 zł w Proline.

Co do karty.. jak kolega wyżej radzi, jeśli zamierzasz grać lepiej ją sprzedać i dołożyć do lepszej . GTX 950 powinien pójść za ok 250 - 300 zł.

W ten sposób mógłbyś kupić GTXa 1660 SUPER - https://proline.pl/gigabyte-geforce-gtx-1660-super-oc-6gb-gddr6-192bit-pci-e-gv-n166soc-6gd-p1391698

fbi2020

Przecież napisałem po polsku które części chce wymienić. Czytajcie dokładnie to co jest napisane!
nalewator

fbi2020

No dobrze ale jakie części z platformy Intela warto kupić by zmodernizować ten mój komputer?
DrHu

Diamenty: 1

fbi2020 pisze:
No dobrze ale jakie części z platformy Intela warto kupić by zmodernizować ten mój komputer?
Za te pieniądze w intelu to sobie możesz w używki zainwestować. Po co Ci Intel? AMD w tym budżecie to najlepszy wybór
xnervusx

Pochwały: 14

fbi2020 pisze:
Przecież napisałem po polsku które części chce wymienić. Czytajcie dokładnie to co jest napisane!
Ludzie starają się ci pomóc więc ogarnij się trochę z tekstami. Pytają się po co modernizujesz kompa bo jeśli pod gry to wymiana tych części bez grafiki mija się całkowicie z celem, więc też odpowiedz pod co modernizujesz i będzie łatwiej doradzać.

fbi2020 pisze:
Żadne. Chyba że masz tyle kasy że przepłacanie za procesor (czasami dwukrotnie) nie ma dla ciebie znaczenia.
fbi2020

To w jakim celu modernizuje komputer nie ma znaczenia. Chcę po prostu zmodernizować komputer by podnieść jego wydajność i wymienić części na nowsze i szybsze. Pytam o platformę Intela bo ona też istnieje i mam prawo wiedzieć co warto kupić jeśli chciałbym mieć nadal procesor Intela.
nalewator

To do czego na służyć komputer jest najważniejsze.
Jeśli do gier z tą kartą co masz to zakup mocnego procesora mija się z celem bo karta będzie go ograniczać. Jakich gier ? (siedzących na CPU czy GPU) ?
Do internetu i lekkiej pracy biurowej ? - tak samo szkoda składać w tej kwocie bo zwyczajnie nie potrzebujesz takiej wydajności.
Jeśli ma służyć komputer do jakiegoś specjalnego softu w którym pracujesz również musisz się określić co to jest aby można było dobrać odpowiednie części.

Po za tym ważne jest:
Jaki masz monitor (rozdzielczość) ?
Dokładny model zasilacza oraz jak długo masz tego Fortrona ? (to że ma 700W nie oznacza że jest dobry, bo w rzeczywistości może nawet nie mieć połowy tej mocy, ta firma to niska półka jeżeli mówimy o PSU).

Jeśli nie podasz tych informacji, dobranie odpowiednich części nie jest realne.

xnervusx

Pochwały: 14

fbi2020 pisze:
To w jakim celu modernizuje komputer nie ma znaczenia. Chcę po prostu zmodernizować komputer by podnieść jego wydajność i wymienić części na nowsze i szybsze. Pytam o platformę Intela bo ona też istnieje i mam prawo wiedzieć co warto kupić jeśli chciałbym mieć nadal procesor Intela.
"jak grochem o ścianę"

Lubią to: krzak90

Time: 0,0069s  |  Queries: 8  |  Memory Usage: 1.06 MiB