Red Dead Redemption 2

proto

Pochwały: 55

Diamenty: 239

RE: Red Dead Redemption 2
Bart pisze:
Bawi mnie jak po cichu R* położył laskę na jakiekolwiek poprawki do optymalizacji czy grafiki. Po cichu, po trochu, krzyczą o bajerach do RDO, a problem z wywalaniem, problem z uruchomieniem, wszystkie graficzne bajery jak były tak są. Bawi mnie to, bo oni chcą uchodzić za potentatów "otwartego świata" z jeszcze ciekawą fabułą, ale nie orientują się chyba, że takie problemu techniczne skutecznie potrafią zamazać obraz dobrego gamepleju.
Nie mówiąc już o problemach RDO, czyli oszustwach wszelkiej maści i griefersach Doszedłem nawet do takiego przekonania, że... może lepiej dla nich byłoby zostawić RDR2 jako ex na konsolach. Co prawda wtedy bym nie zagrał i nie cieszył się klimatem, ale

Na ps4 nadal są problemy z RDO , ciągle wywala z serwera, tyle czasu minęło od premiery, a nadal nie jest to naprawione...
Reklama

Diamenty: 543

Poziom konta: 30

Sasi

Pochwały: 199

Poziom konta: 10

RE: Red Dead Redemption 2
Javert pisze:
Nie gram w ogole w multi RDR2, ale fakt, przydalby sie jakis patch optymalizacyjny. Nie dziwie sie jednak sporym wymaganiom, pod wzgledem graficznym gra miażdży. W dodatku, to otwarty świat.
Myślę dosyć powaznie o tym RTX 2080, ale nie wiem czy jest sens wydawac tyle kasy dla jednej gry. Inne mi chodza na Ultra w minimum 50fps.
Po GTA Online Rockstar już niej est tą samą firmą. Oni robia teraz gry single, tylko po to, by sprzedać tryb multi z chorymi mikrotransakcjami.

Get in There, Lewis

plochol

Pochwały: 14

Bart pisze:
Bawi mnie jak po cichu R* położył laskę na jakiekolwiek poprawki do optymalizacji czy grafiki.

Na moje oko to oni mają takie trochę staroświeckie podejście, jakby to, co oni zrobili było dobre i to gracze nie mieli racji, nie mają zamiaru nic zmieniać, nawet jeśli fora są przepełnione narzekaniem na jakiś element ich gry, wprowadzają jedynie krytyczne poprawki, które uniemożliwiają grę. Od premiery na konsolach ludzie narzekają na spawny zwierząt i brak możliwości choćby wyrzucenia jakiegoś zardzewiałego rewolweru, który przypadkiem podnieśli, ale singiel praktycznie pozostał bez zmian. W RDO dopiero po 3 miesiącach od aktualizacji, która zepsuła spawny praktycznie wszystkich zwierząt, napisali na Twiterze, że pracują nad rozwiązaniem i będzie wkrótce.

Taki hejtowany Ubi np. wprowadził dużo zmian do Origins i Odyssey po premierze, opartych na feedbacku graczy.

Bart pisze:
Skończyłem.

Gratulacje

proto pisze:
Na ps4 nadal są problemy z RDO , ciągle wywala z serwera, tyle czasu minęło od premiery, a nadal nie jest to naprawione...

Nie tylko na PS4, wszędzie tak jest. To i wiele innych błędów.

[quote=Sasi user_id=199]Po GTA Online Rockstar już niej est tą samą firmą. Oni robia teraz gry single, tylko po to, by sprzedać tryb multi z chorymi mikrotransakcjami.
W GTAO grindowanie tych milionów faktycznie było trochę chore, tak mnie znużyło, że olałem tę grę, ale złoto w RDO nie jest tak tragiczne, jak zbierałem na przepustkę, w 3 dni jakoś 20 nagrindowałem i też strasznie wysilać się nie musiałem. I też nie ma zbytnio na co wydawać tego złota, te kosmetyczne itemki przecudowne jakoś nie są.
Ale jest trochę racji w tym co mówisz. Oby CDP RED tak nie podupadł po premierze multi do CP 2077.

Sasi

Pochwały: 199

Poziom konta: 10

Teraz z kasa problemy nie ma, ale na premierę ceny były z kosmosu. Ludzie nie grali w to jak w GTA Online, wiec musieli coś zrobić.

Get in There, Lewis

Bart

Pochwały: 1

Diamenty: 256

@Javert
Mój pierwszy lapek do grania, AcerN5 i5-7300HQ, GF1050 4GB i 8GB RAM, kupiony tanio jak barszcz i z którego jestem mocno zadowolony, ogrywałem wszystkie premiery 2018 i 19 roku na luzie. Jedynie własnie RDR2 zawiódł pod tym względem. Ale patrząc jak ludzie z mocnymi sprzętami nie mogą często uruchomić tej gry to cieszę się tym co mam. Co nie zmienia mojej negatywnej oceny poczynań R*

proto pisze:
plochol pisze:
W RDO dopiero po 3 miesiącach od aktualizacji, która zepsuła spawny praktycznie wszystkich zwierząt, napisali na Twiterze, że pracują nad rozwiązaniem i będzie wkrótce.

Dokładnie o tym mówię. Są rzeczy które wymagają naprawy ASAP, bo po prostu realnie wpływają na rozgrywkę. I cisza. Jakieś bonusy do RDO, jakiś content, a ludzie nadal piszą na stimie, że im rola łowcy nagród nie daje xpeków za dostarczenie towaru...

Lubią to: plochol

Bart

Matko 2 dni mi wystarczyły żeby się zniechęcić do RDO... jaka to grinderska i beznadziejnie sformatowana gra. Multi-strzelanki wykorzystują twój własny ekwipunek, więc rozwinięci gracze mają lepszą broń, lepsze mikstury, wszystko, poza tym kasę na uzupełnienie zużytych zasobów. Poza po powrocie na mapę swobodnej rozgrywki nie wrzuca nas w miejsce w którym byliśmy, ale k* na drugi koniec świata

Fast travel jest obłożony levelem, ale przecież można ustanowic własny obóz i się do niego przenieść? Jasne, ale mnie np. gra na to nie pozwala. Ładuje się 5, 10, 15 minut i nic. Muszę wyjść z gry na twardo, bo inaczej się nie da. Oczywiście pasek dedaja pełen zjeżdża mi do zera za każdym razem. Na serwerze nie zapisuje się jego stan?

Grind jest komiczny, wszystko jest drogie w ** i nie mówię o złocie, ale o normalnych dolarach. Rozwalają mnie też te tokeny z ról, chciałem sobie wziąć łopatę do Kolektora, a okazuje się że żeton odblokowuje tylko możliwość zakupu
350 dolców, gdzie mam teraz 280. Brawo.
Nie mówiąc już o tym, że zupełnie nie rozumiem tych cykli, dni, niby są te interaktywne mapy czy poradniki tego typu
https://www.reddit.com/r/RedDeadOnline/comments/e03i8d/best_collector_route_11465_day_2/
ale nadal nie wiem o co chodzi. Nie wiem czego mam szukać, torby kolekcjonera w opcjach to pół godziny szukałem...
Jak do tego dołożyć startowego konia, który męczy się po 10 sekundach sprintu to jest to praca gorsza niż syzyfowa.

Z darmowej przepustki Łowcy jest fajno klimatycznie, ale zlecenia dają niewspółmierny do poniesionych kosztów zysk w postaci znikomej iiości xp i kasy. Poza tym dwóch kolesi mi uciekło, w strzelaninie z 20 ochroniarzami nawet na dużym kompasie nie zauważyłem tego i odjechali tak daleko, że na mojej marnej chabecie nie dało się ich dogonić.

Jedyny plus to misje fabularne i te chciałbym zrobić do końca, ale ile można biegać z podstawowym pistolem i podstawowym karabinem? Mam gdzieś przebieranki, ale chciałbym kupić łuk, strzelbę, lepszy karabin, lepszy pistol... nie mam na to pieniędzy i nie widzę jak miałbym je zdobyć?

Lubią to: Atam93

plochol

Bart pisze:
rola łowcy nagród nie daje xpeków za dostarczenie towaru.

Nie tylko, jak z kolegami zauważyliśmy, to ten błąd występuje w każdej misji, sprzedaż bimbru, skór, łapanie przestępców, misje fabularne czy od nieznajomych. Mojej klaczy co chwilę rosną jaja i pojawiają się skóry na zadzie. Nieskończone ładowania, gdzie jak ktoś odpali misję to czeka a my możemy ją zrobić. Lista takich wk*rwiajek jest długa.

@Bart kup kolekcje, użyj: tej mapy, pozbieraj jajka, roślinky, karty, alkohole na początek, prawie 2k wpadnie, kup łopatę i wykrywacz od razu, powtórz dowolną ilość razy kolekcje własnego wyboru i profit
Tak, niezbyt fascynujące ale obecnie najbardziej dochodowe zajęcie w RDO.
I rozumiem Twoją frustrację.

Bart

Ok, ok, coś tam zrobiłem, legendarnego BH z fabułą i to jest fajne, oddałem set kwiatów i czegoś jeszcze i styknęło parę stówek. Kupiłem łuk, lepszy karabin z lunetą i strzelbę. Zostało mi 30 dolarów
Moja frustracja wynika nie z grindu, bo nie pierwszy raz go robię, ale z tego jak on wygląda. To, że nie mogę wrócić do obozu, bo mi się gra nie ładuje to oczywiście nawet nie ma co zgłaszać, ale jest strasznie mozolne z powrotem przez całą mapę przy tej jakości konia. I obłożeniu dosłownie wszystkiego oplatami i limitem poziomów

W ogóle @plochol wyjaśnij mi jedno: te sety można zbierać bez końca? Znaczy zbiorę np. partię kart, sprzedam i znowu mogę jeździć po mapie szukając kart? Czy one mają respawn na 24h? I jak się do tego ma jej wyzwanie, które oznaczone jest limitem tygodniowym? Teraz to są jakieś trzy przedmioty, akurat kwiatek już mam?

Kurde, mam nadzieję, że dostanę dzisiaj paczkę z muzyką i zarzucę sobie np. Eminem nowego w tle. Przyjemniej będzie włóczyć się po tej mapie... bo chciałbym zrobić fabułę, teraz też legendarne bounty, ale jednak trochę z jakością

plochol

Bart pisze:
te sety można zbierać bez końca? Znaczy zbiorę np. partię kart, sprzedam i znowu mogę jeździć po mapie szukając kart? Czy one mają respawn na 24h? I jak się do tego ma jej wyzwanie, które oznaczone jest limitem tygodniowym? Teraz to są jakieś trzy przedmioty, akurat kwiatek już mam?

Resetują się raz dziennie, chyba o 1 w nocy naszego czasu, na mapce w lewym górnym rogu masz odliczanie
Większość kolekcji można zebrać tylko 1 set na dzień, ale kwiatów można zebrać akurat 3.
Nie przejmuj się tymi tygodniowymi wyzwaniami, to po prostu wybrane itemki z innych kolekcji połączone w inną, zwykle nawet to niezbyt dobrze płatne jest. Ja je sprzedaje tylko czasem.

Co do legendarnych bounty to akurat fajny pomysł i podobało mi się za pierwszym i może drugim razem, później to powtarzanie na wyższych poziomach to po prostu zwykły grind

Bart pisze:
jest strasznie mozolne z powrotem przez całą mapę przy tej jakości konia. I obłożeniu dosłownie wszystkiego oplatami i limitem poziomów

Zainwestuj w siodło i strzemiona, przy dobrym stamina praktycznie nie schodzi, koń nie ma aż tak dużego znaczenia, jeździj na takim jaki Ci się podoba Ja mam jakieś Nagadoches za 525$ + strzemiona z samego dołu i zwiększa to przyspieszenie i prędkość o 4 punkty, więc nawet osiołek z takim siodłem będzie dobry Szkoda tylko, że nie można kupić osiołka
No i cierpliwie grinduj kolekcje, sprzedawaj tylko całe, nabijesz dużo poziomów i nawet nie zauważysz kiedy wszystko będziesz miał odblokowane Polecam monety, najwięcej kasy i expa.

Lubią to: Bart

Artek89

Pochwały: 2

Diamenty: 91

Jestem ciekaw jak długo jeszcze zajmie im tworzenia cracka.
Javert

Pochwały: 34

Diamenty: 152

Nie pamiętam ile to było czasu z GTA V. Swoją drogą, po co crack? Konto do grania na Allegro za 5zł.

Semper in altum. | Words like violence, Break the silence.

Bart

Czy u was też w misjach fabularnych czy w ogóle w lobby online wasza postać nie ma broni? Widać tylko ubrania? Pozostali członkowie ekipy są wizualnie na 100%
Widziałem o tym pełno tematów, ale żadnego rozwiązania, chyba że coś przegapiłem?

Javert

Gra jest nieco zbugowana. Czasami postacie się "zacinają" podczas próby wyminięcia. Wygląda to trochę komicznie. Podobne bugi były w GTA V.

proto

Pochwały: 55

Diamenty: 239

Na jakiego konia najlepiej zbierać ?
plochol

proto pisze:
Na jakiego konia najlepiej zbierać ?

Tu masz wszystkie konie i ich statystyki.

Niby czarny Arab ma najwyższą średnią statystyk, ale nawet z najlepszym siodłem nie ma wszystkiego na full. I kosztuje złoto, 40 sztabek aż.
Więc tak szczerze mówiąc po prostu siodło dobre trzeba mieć i strzemiona, a najlepszy koń to ten, który Ci się podoba i dobrze Ci się na nim jeździ.

Goth666

Pochwały: 2468

Diamenty: 1199

Poziom konta: 30

araba mozna i za 250 miec tego slabszego lub bialego nie wiele gorszego bez zlota

TYLKO SMIERĆ I KOT NA CIEBIE CZEKA | Najwiekszy chlejus jaki widzial swiat

plochol

Goth666 pisze:
araba mozna i za 250 miec tego slabszego lub bialego nie wiele gorszego bez zlota

Ta, ale tylko ten za złoto się jakoś wyróżnia, biały jest po prostu ok a ten tańszy to w ogóle porażka a nie koń. Jedyne co w nich fajne to zwrotność, bo mają swoją, osobną klasę. Za 20 poziom ról też są dobre konie, mi się spodobał Norfolk Roadster, szybszy niż Arab (przynajmniej ten biały), przyspieszenie to samo, wytrzymałość chyba nawet większa lub równa. jedynie trochę mniej zdrowia. I wygląda jak koń, a nie jak trochę większy osioł.

Bart

Ta gra jest cudna. Mam zebrane 5 kolekcji, do 6 brakuje mi jednego jaja na drzewie. Zestrzeliwuję gniazdo sztucerem a jajo nadal wisi w powietrzu. Strzelam do niego i spada. Gdzie? Na liany na bagnach. Świeci i brzęczy, ale nie mogę go podnieść. Znany bug, nikt z tym nic nie robi... ale wyszedłem i wszedłem na serwer i okazało się, że gniazdo znowu tam jest. I udało się. 2000 dolców to już jest coś.
Wydałem wszystko
Zostało mi 60, ale teraz jako tako można grać. Będę zbierał na konia.

Z drugiej strony skończyłem tą misję z obroną Valentine przed meksykańskim gangiem - Chociaż za pierwszym razem moich dwóch kompanów poległo, a mieli wyższy ode mnie level. Czyli gram nienajgorzej chyba. Niektóre te questy są lepsze niż w fabule solo. Aż żal że nie ma takiej gry na rynku, gdzie można porobić więcej takich akcji. Albo być szeryfem i bronić miasteczka, albo być outlawsem i je najeżdżać.

Javert

Nie wydaje się Wam, że RDR2 to taki Crysis naszych czasow? W Crysisie też wrażenie robiła grafika i niejako otwarty świat. W tamtych czasach mało który sprzęt "dźwigał" Crysisa na full detalach. Chociaż te gry różnią się niby pod każdym względem. To ciekawe.

Bart

Nie, Crysis pierwotnie wyszedł na piece i faktycznie grafika i szczegóły robiły wrażenie. RDR2 pod względem graficznym jest ładny przez format mapy, ale technicznie to bardzo, ale to bardzo niedopracowany port konsoli, gdzie dużo gorsze detale też przyjemnie wyglądają na szerokoformatowym telewizorze.

Co do konia to w końcu

Spoiler

Mogłem wybrać jeszcze lepsze siodło, ale nie lubię manczkinić w takich grach i kierowałem się wizualem. Ale co to za frajda teraz jeździć bez zatrzymywania się

Tutaj porównanie biedy i pewnego już rozwoju

Spoiler

Spoiler

Zrozumiałem, że tryb fotograficzny nie działa i nie można obrócić kamery, ale jest to teraz do przyjęcia jako tako i można się pobawić bez grindu. Chociaż początek jest ciężki.

Time: 0,5494s  |  Queries: 8  |  Memory Usage: 4.35 MiB