Nowa generacja konsol - Xbox Series X i PlayStation 5

Oficjalny temat do dyskusji
PRZYKLEJONY
fenix

Pochwały: 138

@bysiiu wiadomo Sony ma więcej ludzi w garści, wiernych fanów, Xbox przez tyle lat spało, za miast z czasem pomyśleć o jakiś firmach by robić exy, to ja nie wiem czym oni się zajmowali. Dlatego teraz jest jak jest Xbox praktycznie nie ma exow, a Sony jak zrobi exa to odrazu hit i to jest właśnie ta różnica między tymi konsolami.

Reklama

Diamenty: 543

Poziom konta: 30

Kurwinox

Pochwały: 2

Diamenty: 90

KOD: ZAZNACZ CAŁYMusisz się zalogować lub zarejestrować, aby zobaczyć zakodowaną treść!

Podobno 499 ojro na wersję z napędem i 399 ojro za Digital Ediszyn.
Pojutrze będzie wiadomo co i jak
@bysiiu też jestem tego zdania. Sony wyjaśnia Xboxa przy każdej generacji. Gry są na sprzęt Sony o wiele ciekawsze, oczywiście mowa o exach, bo multiplatformówki to wiadomo. A i tak mało kto zdecyduje się na Xboxa, bo będzie miał więcej teksturkę w grze multi względem wydania na Pleja. Tytuły indywidualne roztrzygają wojnę. Dla mnie tylko Forza Horizon jako samochodówka jest najlepsza ever, ale mając ją na Xboxa 360 nie będę się przerzucał specjalnie na Series X/S. Prędzej kupię w przyszłości może Xboxa One X dla tej gry, lecz szczerzę wątpię. Ciekawy jestem tej generacji co się będzie w niej działo. Słyszałem hasło o generacji rimejków i remasterów. Już twórcy nie mają pomysłów na nowe gry widać od jakiegoś czasu to ulepszają nowe. A rzućcie okiem jeszcze na ceny gier na PS5 niżej.

KOD: ZAZNACZ CAŁYMusisz się zalogować lub zarejestrować, aby zobaczyć zakodowaną treść!

Zaczyna się konkretne koszenie hajsu graczy.

tubaraon

Pochwały: 21

Trochę mnie bawi jak fanboye xboxa albo bardziej hejterzy PS piszą, że to nie dzięki exom PS lepiej się sprzedaje. Przecież masz do wyboru konsole z grami multiplatformowymi i konsole z grami multiplatformowymi plus znakomite eksy. Kiedyś się mniej tym wszystkim interesowałem i kupiłem X360 ograłem tam RDR1 GTAV i pewnie kilka innych gierek ale to na uncharted, tlou patrzyłem jak pies na kiełbasę. Może MS też sobie wmawia, że to nie eksy sprzedają konsole ale tak nie jest. Teraz będzie prawdopodobnie cena taka sama, xbox lepszą specyfikację i usługi a sony tylko eksy no to teoretycznie xbox powinien sprzedać się lepiej. No i tak fakt, sony ma więcej wiernych fanów w tym i mnie ale jest to uzasadnione tym, że sony przyzwyczaiło mnie do dobrych gier. I tego się właśnie spodziewam po PS5. Gdyby MS przyzwyczajało do dobrych gier to może miałbym dylemat, którą konsole wybrać ale tak nie jest. I teraz ten game pass na PC podobno podrożał. Zaraz dołożą jakieś nowe gierki i też podskoczy w górę. Więc ten game pass to taka utopia gracza. Jest tani bo jest zawalony indykami ale gdyby miał więcej gier AAA to byłby dużo droższy. No i tam też po jakimś czasie znikają gry. To już faktycznie dla jakiejś gry od ubi kupić na miesiąc uplay plus dla gry od EA kupić ea play pro czy jak to się teraz nazywa. A najlepiej kupić grę w pudełku
fenix

@tubaraon dokladnie o to chodzi, MS mógł to zmienić przy tej generacji, zrobic parę dobrych tytułów które przyciągną graczy, no ale nie, oni twierdza inaczej, a prawda jest taka że to właśnie exy przyciągają graczy i to się nigdy nie zmieni bo ktoś kto ma mocnego PCta, nawet nie patrzy by kupić Xboxa tylko na PS która ma exy których na pc nie ma. Druga sprawa ja będąc zwykłym grajkiem wolę też zakupić Sony bo tam wychodzi więcej gier których na Xboxie nie ma, dlatego wolę zakupić 1 konsole gdzie ogram wieloplatformowki i exy. Ale to nie znaczy że Xbox jest totalnie przegrany, bardziej mi się podoba jako konsola, ma bardzo fajny interfejs, pad uważam że jest lepszy od tego z PS4, na ps5 pad będzie o niebo lepszy. Xbox ma parę tytułów które mnie interesują i których nie ma na ps5 ale to za mało by zakupić ta konsole, pewnie gdy będzie przecena zakupie też i xboxa, ale jak narazie to napalony jestem na PS5 i tak już raczej zostanie.

Lubią to: tubaraon

tubaraon

@fenix Ja to co chciałem ograć z xboxa to ograłem na PC czyli gearsy. Ale nie kupiłbym konsoli tylko pod te gry. Już nie pamiętam jak mi się grało na padzie od xbox 360, teraz jestem przyzwyczajony do pada od ps4 i pewnie teraz bym narzekał gdyby miał się przesiadać na pada od xboxa. No i pad na zwykłe baterie moim zdaniem jest dość przestarzałe. Jaram się tymi nowymi funkcjami pada PS5 ale jestem ciekaw czy one będą bardziej wykorzystywane niż touchpad w ps4. A pamiętam jak miałem X360 i patrzyłem na testy RDR1 i na xboxie w tych testach tekstura jakiegoś dużego kamienia ładowała się kilka milisekund wcześniej niż na PS3 i wtedy czułem taką wymuszoną wewnętrzną ulgę. Czekam na zapowiedź, że RDR2 i TLoU2 na PS5 będzie w 60fps w 1440p czy nawet 4k w co w RDR2 wątpię. I tutaj kompletnie nie chodzi o to, że jestem jakimś fanboyem PS bo dla mnie zawsze gry były na pierwszym miejscu. I teraz też nie widzę powodu by kupić Xboxa, może pod januszowe tanie konta z grami na allegro. Ale gry eskluzywne od xboxa będą działać nawet na średniej klasie PC o ile w ogóle chciałbym w nie zagrać.
bysiiu

Pochwały: 58

Diamenty: 9

Poziom konta: 6

@tubaraon też czytałem ten artykuł. Wiadomo było, że cena ps5 bez napędu będzie większa niż XSS, ale to dlatego, że xss jest okrojony a ps5 bez napędu nie jest.
Tak jak wcześniej wspominałem i Wy piszecie - masz dobrego kompa/ lapka to ograsz gry, które są na xboxa xdd. Na konsoli wygrywa się grami i tutaj Sony wygra.
tubaraon

W sumie nie wiem czy będę upgradował kompa więc zostanie mi pewnie tylko konsola ale dalej nie widzę powodu by kupić xboxa. Jestem mega nahajpowany na tą konfe ale nie spodziewam się wystrzałów. Chciałbym chociaż jednego nowego konkretnego eksa tam zobaczyć.
Up! Budują hajp, oby coś ciekawego pokazali jeszcze w środę

fenix

tubaraon

Coś czuję, że poświęcą też chwile na temat wstecznej kompatybilności z takim TLoU2 czy GoT. Mogłoby to być dostępne na start.
Kurwinox

RE: Nowa generacja konsol - Xbox Series X i PlayStation 5
tubaraon pisze:
Coś czuję, że poświęcą też chwile na temat wstecznej kompatybilności z takim TLoU2 czy GoT. Mogłoby to być dostępne na start.

Wydaje mi się, ze to będzie kwestia łatki dla gry na PS5. Chyba, że zachowają się jak skończone chamy i wydadzą wersję płatną, co wydaje mi się wręcz oczywiste.

Kolejne potwierdzenie wysokich cen gier na nową generację.

tubaraon

Eksy pewnie dostaną darmową łatkę, a reszta to zależy od producentów. Tam gdzie jest multi to pewnie dostanie łatkę. Podwyżek nie bronie ale jednak inflacja robi swoje, i tak muszą dać taką cenę by im się to opłacało, by ktoś chciał to kupić.

Zniżka 100 zł na najnowsze konsole lub akcesoria, wystarczy się zapisać do newslettera
pompa1992

Pochwały: 3

Diamenty: 33

tubaraon pisze:
Eksy pewnie dostaną darmową łatkę, a reszta to zależy od producentów. Tam gdzie jest multi to pewnie dostanie łatkę. Podwyżek nie bronie ale jednak inflacja robi swoje, i tak muszą dać taką cenę by im się to opłacało, by ktoś chciał to kupić.

Zniżka 100 zł na najnowsze konsole lub akcesoria, wystarczy się zapisać do newslettera

Pewnie dadzą o 100 drożej niż inne sklepy Osobiście ps5 kupię, tylko zobaczymy jak cenowo to będzie - oficjalnie.
Kurwinox

pompa1992 pisze:
Pewnie dadzą o 100 drożej niż inne sklepy Osobiście ps5 kupię, tylko zobaczymy jak cenowo to będzie - oficjalnie.

W x-komie jest ogólnie drogo. Myślałem się zapisać na ten bon ale nie ma potrzeby, bo nie kupuje. Za jakieś 3 lata dopiero

pompa1992

Kurwinox pisze:
pompa1992 pisze:

W x-komie jest ogólnie drogo. Myślałem się zapisać na ten bon ale nie ma potrzeby, bo nie kupuje. Za jakieś 3 lata dopiero

Pa pewnie po nowym roku, jak minie ten boom z cenami. Zestaw z exem koniecznie, mam lapka z 2060 i multiplatformowa gra to strata kasy. Do nadrobienia TLoU 2, ghost of tsuszima także wsteczna kompatybilność jest ok. Do tego odświeżony wiedźmin po raz enty.
fenix

@pompa1992 dla mnie styknie, TLoU 2 na start, GoT, Wiesiek 3 w [email protected], GTA5 [email protected] do zabicia czasu, i co tam jeszcze parę starych gierek zrobionych pod nową generację i można pykac ja nie jestem przeciw by gry ze starej generacji dostały latki na nową, ale żeby to było widać.

pompa1992

fenix pisze:
@pompa1992 dla mnie styknie, TLoU 2 na start, GoT, Wiesiek 3 w [email protected], GTA5 [email protected] do zabicia czasu, i co tam jeszcze parę starych gierek zrobionych pod nową generację i można pykac ja nie jestem przeciw by gry ze starej generacji dostały latki na nową, ale żeby to było widać.
Wszystko prócz gta, na ps3 ograne, na pc do teraz gram na fivem - busted mod. Oni wiedzą jak sprzedać grę... 4 razy. Tak czy siak z napędem biorę, droższa ale rynek używanych gier otwarty.
tubaraon

Xbox w sumie pokazał już wszystko, liczę, że jutro sony dowali do pieca. A przed premierą podsyci płomień. Dawno tak nie czekał na konferencje chociaż nie nastawiam się na jakieś nie wiadomo jakie fajerwerki.
Kurwinox

droższa ale rynek używanych gier otwarty

To będzie ważne na tej generacji. Gry będą droższe niż na tej generacji.

Dawno tak nie czekał na konferencje chociaż nie nastawiam się na jakieś nie wiadomo jakie fajerwerki

Owszem jestem ciekawy, ale nie aż tak jak za dzieciaka.
Pamiętam jak PS2 miało swoją premiere i jak poszedłem do Empiku to widziałem ją w zamykanej szklanej szafce. Cena 2999 zł i Tekken Tag Tournament za 250 zł. Tego nie zapomnę do końca życia

fenix

@tubaraon ogólnie to ja z nowościami zawsze się wstrzymuje i czekam na jakieś przeceny, bo aż tak napalony to nie jestem i nie będę płacić tyle hajsu za jedną płytkę. Zawsze jak kupuje jakieś "nowości" to do 40 euro, uważam że więcej to już jest po prostu za drogo, a co dopiero 70 euro w dniu premiery, nigdy w życiu. A jeśli gry na PS5 podrożeją, to poczekam więcej czasu gdy cena będzie w granicach tej kwoty której napisałem ogólnie jak dla mnie, cyfrowe edycję powinny być o jakieś 10-20 euro tańsze niż te na płytach, z wiadomych przyczyn, po 1 nie muszą produkować płyty, pudełka, przewóz itd. po drugie cyfrówki nie można odsprzedać, dlatego moim zdaniem oni powinni właśnie pójść w obniżenie cen cyfrowych wersji wtedy mają mniej wydatków, mniej problemów i co najlepsze ktoś kto kupi cyfrówkę już jej nie odsprzeda.

tubaraon

@fenix Ja w okolicach premiery kupiłem tylko TLoU2 i GoT. Pewnie będą też takie gry, na której jestem podjarany i kupie je w dniu premiery. Ale jeśli faktycznie podrożeją to pewnie kupie niektóre na olx za połowę ceny z miesiąc po premierze. Ale dawno się tak konsolą nie jarałem

Prezentacja dzisiaj o 22:00 dostępna na youtube i chyba tylko na youtube

Time: 0,3637s  |  Queries: 8  |  Memory Usage: 3.33 MiB