Mądrość psychopatów - Kevin Dutton

nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Postów: 1
torres
Avatar

Dołączył: 08 paź 2018

Posty: 4001

Diamenty: 446

Poziom konta: 14

Mądrość psychopatów - Kevin DuttonFormat: pdf, epub, mobi
Rozmiar: 7.8 mb
Rok wydania: 2014
Archiwum: 7Zip (bez kompresji)
Wersja językowa: polska

Psychopata. Słowo to kojarzy nam się natychmiast z mordercami, gwałcicielami, zamachowcami-samobójcami i gangsterami. Ale inaczej niż w filmach, prawdziwi psychopaci nie zawsze uciekają się do przemocy i nie zawsze popełniają przestępstwa. Wręcz przeciwnie. Mają wiele zalet.
W swojej przełomowej wyprawie w świat psychopatów ceniony angielski psycholog Kevin Dutton ujawnia, że istnieje coś takiego jak ?skala szaleństwa?, na której każdy z nas ma swoje miejsce. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie obrazowania mózgu i neurobiologii, wykazuje, że jedynie cienka linia oddziela zdolnego chirurga od seryjnego mordercy. A swoje spektrum psychopatii ilustruje niezwykle przekonującymi i zaskakującymi badaniami.
Dutton dekonstruuje źle pojmowany termin ?psychopata? za pomocą śmiałych artykułów i oryginalnych badań naukowych. Rozmawia z psychopatami zamkniętymi w pilnie strzeżonym szpitalu Broadmore, poddaje się eksperymentowi, który czyni z niego psychopatę, odwiedza mnichów buddyjskich, by śledzić ruch ich gałek ocznych i mikroekspresje, i udowadnia, że dzisiejszy bandzior czający się na źle oświetlonym parkingu jutro może się stać bohaterskim żołnierzem Sił Specjalnych.
KOD: ZAZNACZ CAŁYMusisz się zalogować lub zarejestrować, aby zobaczyć zakodowaną treść!

Time: 0,0128s  |  Queries: 8  |  Memory Usage: 913.06 KiB